“Czekoladowy” złodziej ponownie w akcji. Tym razem skończył w areszcie

20-letni mężczyzna już raz był bohaterem materiału prasowego gdy „wsławił” się kradzieżą czekolad i wyniesieniem z samoobsługowego sklepu ekspresów do kawy. Usłyszał wtedy zarzuty jednak nie odstraszyło to go od swojej działalności. Teraz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Młody mężczyzna nie czekał na sądową rozprawę i ukaranie go za popełnione przestępstwa. Zaczął dalej kraść i szarpać się z ochroną sklepu i ekspedientkami. Policjanci zatrzymali go po jednej z takich kradzieży z uwagi na to że nie jest to pierwsze przestępstwo 20-latka skierowano wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Przypomnijmy:

Mężczyzna wcześniej kradł czekolady, batony, ekspresy do kawy oraz elektryczne szczoteczki do mycia zębów ze sklepów samoobsługowych na terenie Elbląga. Jak ustalili policjanci potrafił jednorazowo zapakować do torby znaczną część tego co znajdowało się na sklepowej półce. Zauważony przez obsługę sklepu wyrywał się, szarpał z obsługą sklepu.

Po zatrzymaniu usłyszał łącznie 6 zarzutów kradzieży oraz dwa zarzuty kradzieży rozbójniczej. Wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na 3 miesiące. Za kradzież rozbójniczą Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register