Czerwony szlak w Bażantarni w Elblągu już gotowy /film/

Czerwony szlak to jedno z ulubionych miejsc spacerowych elblążan. Trakt mocno ucierpiał w wyniku powodzi w 2017 roku, jednak sukcesywnie był odbudowywany. Na początku sezonu letniego, Witold Wróblewski prezydent Elbląga i wiceprezydent Janusz Nowak podczas spaceru z dziennikarzami prezentowali efekty odbudowy szlaku.

– W 2017 roku to miejsce dotknęła powódź. Choć cieki wodne nie należą do naszych kompetencji, ponieważ nasze i nadleśnictwa są alejki to, aby naprawić zniszczenia potrzebne było współdziałanie z Wodami Polskimi. Przez dwa lata udało się naprawić ścieżkę i wzmocnić brzegi na czerwonym szlaku, od wiaty do zerwanego Mostku Elewów. To ponad 2 kilometry szlaku – wskazywał prezydent – Teraz został nam jeszcze sam mostek, w miarę możliwości będziemy poszukiwali na niego dofinansowania – zaznaczył Wróblewski.

– Jestem zadowolony z tych wykonanych prac, jako samorząd wyłożyliśmy na nie około 400 tys. zł. Co ważne umocnione specjalnymi gabionami zostały brzegi rzeki – podkreślił prezydent – Aby takie sytuacje jak powódź z 2017 roku się nie powtarzały myślimy wspólnie z Wodami Polskimi o zbiorniku retencyjnym. Mamy projekt, pozwolenie na budowę, jednak najtrudniejsze będzie finansowanie tego przedsięwzięcia, na które potrzeba około 25 mln zł – informował prezydent i zaprosił dziennikarzy do wspólnego przejścia szlakiem do pierwszego z umocnień wzmacniającego brzeg rzeki.

spacer w Bażantarni
spacer w Bażantarni
spacer w Bażantarni
spacer w Bażantarni
spacer w Bażantarni
spacer w Bażantarni
spacer w Bażantarni

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register