Czterech elblążan oskarżonych o przemyt haszyszu z Indii

Czterech mieszkańców Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) zostało oskarżonych o udział w przesłaniu pocztą z Indii do Polski blisko 5 kg haszyszu – podała w piątek prokuratura. Narkotyki były ukryte w przesyłkach z instrumentami muzycznymi.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska, akt oskarżenia przeciwko czterem mieszkańcom tego miasta w wieku od 28 do 37 lat to efekt śledztwa w sprawie przywozu do Polski znacznych ilości środka odurzającego w postaci haszyszu.

Prokuratura zarzuciła mężczyznom uczestnictwo w przesłaniu przesyłek pocztowych z Indii do Polski, zawierających prawie 5 kg haszyszu. Grozi za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

“W toku śledztwa dwóch sprawców przyznało się do popełnienia przestępstwa i wyjaśniło okoliczności jego popełnienia” – dodała. Mechanizm działania sprawców jest objęty tajemnicą śledztwa.

Kanał przerzutu narkotyków zlikwidowało CBŚ w październiku 2014 r., po tym jak w jednym z elbląskich urzędów pocztowych ujawniono przesyłki zaadresowane do oskarżonych i zawierające narkotyki. Jednego dnia na pocztę trafiły trzy takie paczki.

Jak ujawniła wówczas policja, w paczkach były tradycyjne indyjskie bębny, a haszysz ukryto w obudowie tych instrumentów, pod drewnianą okleiną.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Elblągu. Jednemu z oskarżonych prokuratura zarzuciła również wyłudzenie z ZUS ponad 19 tys. zł nienależnej renty rodzinnej, za co grozi do 8 lat więzienia.

źródło: PAP

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register