Czterech kierowców straciło prawo jazdy

Czterech kierowców straciło wczoraj prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Kontrole miały miejsce na podmiejskich drogach. Kontrolowani kierowcy przekroczyli dwukrotnie dozwoloną prędkość. Tym samym stworzyli zagrożenie nie tylko dla samych pieszych ale i dla innych kierowców. Ten rodzaj wykroczenia drogowego jest karany zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące oraz mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Policjanci przestrzegają przed brawurą.

Rutynowe kontrole prędkości są prowadzone codziennie. Do tego przeznaczone są samochody z wideorejestratorami oraz ręczne mierniki prędkości. Jest to sprzęt, w który są wyposażeni policjanci z ruchu drogowego. Wczoraj (27 listopada) funkcjonariusze kontrolowali prędkość na terenie gminy Elbląg oraz Markusy.

Zatrzymali 4 kierowców, którzy w rażący sposób zlekceważyli wszelkie zasady bezpieczeństwa. Rekordzistka miała na liczniku 118 km/h na ograniczeniu do pięćdziesiątki. 58-latka została zatrzymany w Żurawcu. Kierował samochodem kia. Zarówno ona jak i 3 innych kierowców straciło na 3 miesiące prawa jazdy. Zostali też ukarani mandatami, a na ich konta zostały wpisane punkty karne.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register