Cztery lata więzienia dla pijanego kierowcy, który śmiertelnie potrącił człowieka

Prowadził pod wpływem alkoholu i na osiedlu Modrzewina śmiertelnie potrącił mężczyznę. Do tego jechał zbyt szybko. Sąd Rejonowy w Elblągu skazał go na karę czterech lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Prokuratura domagała się dziewięciu lat więzienia. Sam oskarżony chciał poddać się karze dobrowolnie, proponował trzy lata. Wyrok nie jest prawomocny. Obie strony mogą się odwołać.

Sędzia Krzysztof Chybicki podkreślił, że o ile oskarżony umyślnie naruszył zasady ruchu, to skutek tego czynu jest już działaniem nieumyślnym.

Przypomnijmy, że do tego tragicznego wypadku doszło 24 listopada 2018 r. około godziny 7.00 na al. Jana Pawła II w Elblągu. Ze wstępnych ustaleń policjantów miało to miejsce na oblodzonej jezdni. 49-letni kierowca fiata siena wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z kierowcą hondy. Po stłuczce 49-latek wysiadł z auta, by ustawić trójkąt ostrzegawczy.

Wówczas został potrącony przez nadjeżdżające bmw od strony miasta, którym kierował nietrzeźwy 35-latek. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca fiata zginął na miejscu. Z kolei kierowca hondy accord oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili gdzie przebywa i zbadali go alkotestem. Mężczyzna był trzeźwy. Z kolei 35-latek z bmw, które śmiertelnie potrąciło 49-latka trafił do aresztu.

O tym więcej pisaliśmy tu:

Śmiertelny wypadek. Na Modrzewinie doszło do potrącenia mężczyzny

 

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register