Czy Brazylijczyków stać na lepszą grę?

Reprezentacja Brazylii podczas niedawnych Mistrzostw Świata w Katarze odpadła już na etapie ćwierćfinału. Porażka z Chorwacją spowodowała, że ponownie rozgorzały dyskusje na temat dyspozycji Canarinhos. Czy rzeczywiście grają oni poniżej swoich oczekiwań?

Czy Brazylia gra na miarę oczekiwań?

Podczas mundialu w Katarze Brazylijczycy byli głównym kandydatem do końcowego triumfu. Pomimo dobrego początku i kilku przebłysków nie zdołali oni jednak spełnić marzeń swoich kibiców i ponownie duży turniej okazał się dla nich fiaskiem. Brazylia w ostatnich latach pozostaje w cieniu Argentyny, która osiąga sukcesy nie tylko w turniejach południowoamerykańskich, ale też ogólnoświatowych. Dlatego też coraz więcej osób mówi o kryzysie, jaki panuje w tej kadrze. Pomimo że stwierdzenie, iż Brazylia regularnie zawodzi, byłoby przesadą, to i tak śmiało można stwierdzić, że Canarinhos nie grają na miarę swojego potencjału. 

Co Brazylia powinna zrobić, aby zacząć osiągać lepsze wyniki?

 Po mundialu w Katarze coraz więcej mówi się na temat zmian, jakie powinny zajść w tej kadrze. Coraz częściej słyszy się o tym, że reprezentacja powinna zostać odmłodzona i konieczne jest wprowadzenie do niej świeżej krwi. Choć Brazylia ma wielu utalentowanych zawodników, to pierwsze skrzypce nadal grają w niej Neymar, Thiago Silva, Casemiro czy Marquinhos, którym bliżej do końca niż do początku kariery. Wydaje się, że więcej szans powinni dostawać młodzi gracze, którzy pełnią coraz ważniejszą rolę w swoich drużynach. Na lidera reprezentacji powoli powinien zacząć wyrastać Vinicius Junior, a więcej obowiązków musi przejąć utalentowany skrzydłowy Manchesteru United – Antony. Wiele wskazuje na to, że reformom powinien zostać poddany także sam styl gry. Brazylijczycy powinni nauczyć się bardziej pragmatycznego futbolu, który mógłby pomóc im w trudnych chwilach. 

Czy Brazylia odzyska jeszcze formę sprzed lat i znów zacznie hurtowo wygrywać? Z całą pewnością na jej mecze znajdziemy ciekawe zakłady bukmacherskie.

Czy negatywne opinie na temat gry Brazylii rzeczywiście są uzasadnione?

Kibice Canarinhos mieli olbrzymie apetyty na wygranie mundialu, toteż każdy inny wynik niż triumf w finale byłby tam przyjęty z poczuciem niedosytu. Trzeba jednak pamiętać, że Brazylia nie rozczarowała aż tak mocno jak Niemcy, Urugwaj czy Dania. Co prawda, zmagania zakończyła już na etapie ćwierćfinału, ale miała fenomenalne momenty i koniec końców znalazła się w gronie ośmiu najlepszych reprezentacji na globie. Oznacza to, że jednoznaczne skrytykowanie Brazylii byłoby lekko niesprawiedliwe. Wydaje się, że głównym problemem mogą być wygórowane oczekiwania fanów, którzy chcieliby, aby ich drużyna zawsze odnosiła zwycięstwa. Prawda leży więc gdzieś pośrodku. Z jednej strony Brazylijczycy w końcu powinni odnieść sukces na arenie międzynarodowej, natomiast patrząc na to z innej perspektywy, można by oczekiwać większej pobłażliwości ze strony kibiców. Niemniej jednak nie ulega wątpliwości, że potencjał Brazylii jest niesamowity. Biorąc pod uwagę możliwości graczy, są oni prawdopodobnie najlepszą reprezentacją na świecie, jednak aby to potwierdzić, konieczny jest duży sukces i zgarnięcie pucharu. 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

GO BET Sp. z o.o. to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę GO BET Sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem goplusbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 29 listopada 2021 r. (PA11.6831.11.2021).

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register