Czy ktoś musi zginąć, aby coś zrobiono na tym skrzyżowaniu?

Radny Robert Turlej emocjonalnie alarmuje na swoim koncie na facebooku wypadek z udziałem rowerzysty przy ul. Krakusa. „Czy ktoś musi zginąć, aby coś zrobiono na tym skrzyżowaniu?”

Do tego wypadku doszło dziś na skrzyżowaniu ul. Browarnej i Krakusa.

Kierowca citroena wyjeżdżał z ul. Krakusa w Browarną. Potrącił przejeżdżającego przez pieszo-rowerowe przejście 73-letniego rowerzystę. Na szczęście rowerzyście nic się nie stało. Pomocy udzielili mu ratownicy medyczni.

To nie pierwszy tego typu wypadek w tym rejonie Elbląga. O tym, że nie jest to bezpieczny odcinek miasta przekonuje radny Robert Turlej.

– Kolejne potrącenie rowerzysty na przejeździe przy Krakusa…dlaczego? Bo kierowca jadący Krakusa nie widzi rowerzystów i pieszych poruszających się z prawej strony. Skrzynka elektryczna zasłania widok! Mówiłem o tym wielokrotnie ale nadal nic z w tym temacie nie zrobiono. Sam również byłem potrącony….na szczęście nie spadłem z roweru i nic mi się nie stało – pisze radny Robert Turlej.

Radny już wcześniej zwracał uwagę na potrzebę monitoringu przejść pieszo-rowerowych pod kątem zapewnienia ich użytkownikom bezpieczeństwa.

– Na skrzyżowaniu Krakusa-Browarna powinno stać przynajmniej LUSTRO jeśli nie ma możliwości przeniesienia skrzynki. Komisja wystosowała wniosek do Prezydenta o pilną reakcję. Niestety nasze obawy zostały zbagatelizowane. Mówię temu DOŚĆ! – komentował rok temu radny miejski. – Podczas czerwcowej Sesji Rady Miejskiej członkowie Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych zwrócili się z wnioskiem o dokonanie przeglądu wszystkich skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych pod kątem dostatecznej widoczności. Zdarza się, że w wielu miejscach przy skrzyżowaniach istnieje dodatkowa infrastruktura np. skrzynki elektryczne, wysokie żywopłoty, które znacznie ograniczają widoczność. Kierowca bądź pieszy lub rowerzysta nie są wówczas dostatecznie widoczni – mówił we wrześniu 2017 r. radny Turlej. – Po dokonaniu audytu należy dążyć do eliminacji niebezpieczeństw poprzez m.in. ustawianie luster czy przycinkę wysokich żywopłotów.

fot. poglądowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register