Czy Lewandowski wygra jeszcze Złotą Piłkę?

Temat plebiscytu Złotej Piłki France Football w perspektywie Roberta Lewandowskiego rodzi od lat wiele skrajnych emocji. Wiele osób uważa, że Lewandowski powinien być jej laureatem przynajmniej raz, inni, że przynajmniej dwa razy – jeszcze inni uważają, że powinien sięgać po to trofeum seryjnie.

Fakt faktem, w ostatnich latach zawsze znajdował się w okolicy, ale nie na pierwszy miejscu podium, a jego tegoroczna czwarta lokata jeszcze mocniej podsyciła dyskusję na całym świecie stawiając pytanie – czy Robert Lewandowski wygra jeszcze Złotą Piłkę w swojej karierze?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być trudna, ponieważ ciężko tak na prawdę przewidzieć przez ile lat Robert Lewandowski będzie jeszcze w stanie grać w piłkę na tak wyśmienitym poziomie w skali globalnej. Jeżeli nie udało się zdobyć Złotej Piłki podczas gry w Bayernie, gdzie Lewandowski śrubował rekord za rekordem i dokonywał rzeczy wprost niemożliwych, czy uda się osiągnąć to grając w barwach FC Barcelony, która w ostatnich latach nijak nie przypomina Barcy z czasów świetności?

Aktualna sytuacja klubowa Roberta Lewandowskiego

Aktualna sytuacja Roberta Lewandowskiego nie napawa optymizmem. Chociaż szturmem wdarł się na boiska LaLiga i zaliczył kilka bramek oraz asyst, ciężko określić sytuację jako dobrą – w perspektywie Złotej Piłki trudno mówić o większych szansach. Głównym powodem ku temu jest słaba dyspozycja FC Barcelony w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów UEFA, która stanowi absolutną podstawę rywalizacji o punkty w kategorii plebiscytu Ballon d’Or France Football. Trudna sytuacja w grupie sprawia, że Barcelona ma nikłe szanse na wejście do strefy pucharowej Champions League i prawdopodobnie będzie zmuszona do gry w rozgrywkach Ligi Europy. Taka sytuacja stawia kandydaturę Roberta Lewandowskiego (w perspektywie Złotej Piłki) na dość słabej pozycji i musiałby on wyśrubować kosmiczne rekordy w LaLiga i Europa League jednocześnie, aby móc konkurować z piłkarzami rozgrywającymi swoje spotkania w najbardziej prestiżowym europejskim turnieju klubowym jakim bezapelacyjnie jest Liga Mistrzów której ranga kilkukrotnie przewyższa trofeum możliwe do zdobycia w rozgrywkach Ligi Europy.

Szanse na Złotą Piłkę w perspektywie reprezentacji Polski

Chociaż sytuacja klubowa Roberta nie napawa optymizmem w perspektywie walki o najwyższe indywidualne trofeum piłkarskie na świecie istnieje cień szansy na przybliżenie statuetki w perspektywie reprezentacyjnej. Nieoceniony lider reprezentacji Polski ma przed sobą Mistrzostwa Świata w Katarze. Gdyby zdarzyło się tak, że swoim przywództwem potwierdzonym kilkoma ważnymi golami i tym samym doprowadzeniem biało-czerwonych do fazy medalowej Mundialu klasyfikacja Złotej Piłki z pewnością uwzględniałaby polskiego supersnajpera – nie zważając na trudną konkurencyjnie sytuacje klubową. Tak czy siak, mimo że jest to dość trudne zadanie na tle najlepszych reprezentacji z całego świata – nadchodzący turniej Mistrzostw Świata w Katarze może znacznie przybliżyć Lewego do zdobycia upragnionego trofeum jakim jest Złota Piłka.

Na stronie Betfan znajdziesz bonusy bukmacherskie. Zarejestrowanie się na stronie i spełnienie warunków wiąże się z otrzymaniem promocyjnej oferty.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register