Czy na ścianach budynków w Elblągu pojawią się murale?

Radna Maria Kosecka, zwracając uwagę na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaproponowała aby na ścianach budynków w Elblągu pojawiły się ciekawe murale. Nie tylko związane z ważną dla nas rocznicą.

W tej sprawie radna Maria Kosecka złożyła wniosek do prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego.

– Elewacje budynków, szczególnie ścian szczytowych, pozbawionych okien stanowić mogą wspaniałe pole do umieszczenia dekoracyjnych malowideł. Takie wielkoformatowe grafiki na ścianach budynków są doskonałym miejscem do trwałego przekazu różnego rodzaju kampanii społecznych czy też reklamy lokalnych atrakcji – mówi radna Kosecka.

Radna zwróciła uwagę, że w przestrzeni miejskiej Elbląga zwracają uwagę malowidła ścienne powstałe podczas artystycznych akcji w latach 2009-2012. Nie tylko ubarwiają szare skwery, lecz też intrygują, skłaniają do refleksji, zwracają myśli ku cennym wartościom.

– Bieżący rok jest szczególny w kontekście rocznicy odzyskania niepodległości, stosowny wniosek o umieszczenie muralu z tej okazji złożyłam w trakcie pracy Komitetu Organizacyjnego tego jubileuszu, jednak uważam, że również inne wydarzenia z naszej historii mogą być inspiracją do umieszczenia na ścianie – dodaje radna.

Maria Kosecka zawnioskowała o wytypowanie wolnych powierzchni budynków i przeznaczenie ich do umiejscowienia murali.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register