Czy opłaca się kupić używany schodołaz?

Schodołazy są naprawdę przydatnym sprzętem dla osób niepełnosprawnych. Jednym z największych problemów tego sprzętu jest jednak jego spora cena. Oczywiście kosztowne urządzenia dla inwalidów nie są żadną nowością, lecz czasem nawet refundacja nie pomaga. Stąd niektórzy rozważają kupno używanych schodołazów, które są zdecydowanie tańsze. Czy jest to jednak korzystne i bezpieczne?

Ile kosztują nowe schodołazy?

Schodołazy niewątpliwie są bardzo użytecznym sprzętem. Nie da się bowiem ukryć, iż niepełnosprawni mimo zmian w budynkach użytku publicznego, a także większej świadomości władz i społeczeństw nadal zmagają się problemami i barierami architektonicznymi. Jedną z nich zdecydowanie są schody, szczególnie w momentach, gdy brak odpowiedniej infrastruktury dla inwalidów, na przykład odpowiedniego podjazdu. Jedną sprawą są trudności dla samej osoby jest niepełnosprawnej, drugą trudności dla opiekuna, operatora czy innej osoby, która ma za zadanie wnieść osobę i wózek na górę. Potrzeba do tego nie tylko sporo siły, ale również i sporo techniki i umiejętności, by zapewnić transportowanemu bezpieczeństwo. Właśnie w takich sytuacjach do gry mogą wejść schodołazy. Po pierwsze nie wymagają one większych umiejętności i znacznie ułatwiają cały proces. Dodatkowo zapewniają one bezpieczeństwo dla samego niepełnosprawnego dzięki wbudowanemu hamulcowi oraz pewniejszym i płynniejszym ruchom. Są również one całkiem kompaktowe, dzięki czemu przewożenie i przechowywanie ich jest naprawdę proste. Pytanie tylko, czy schodołaz używany jest tak samo dobry, co nowy?

Schodołazy – lepiej nowe, czy używane?

Nie ma co ukrywać – schodołazy nie należą do sprzętów najtańszych. Niezależnie od rodzaju (rozróżniamy schodołazy gąsienicowe oraz kroczące), cena oscyluje między 10 a 20 tysiącami złotych. To zdecydowanie sporo, lecz problem ten w pewnym stopniu można rozwiązać, ubiegając się o refundację. Nie zawsze jest to jednak rozwiązanie problemu. Istnieje opcja wypożyczenia czasowego takiego sprzętu, ale co jeżeli chcemy mieć schodołaz na własność po niezbyt wygórowanej cenie? Ceny używanych sprzętów zaczynają się już od 3000 złotych, co zdecydowanie brzmi już lepiej. Jeżeli martwisz się o wytrzymałość używanych schodołazów, to także nie wygląda to najgorzej – każdy używany schodołaz musi mieć wymieniony akumulator, a klient otrzymuje szkolenie z jego używania zupełnie tak, jak gdyby kupował nowy sprzęt. Biorąc więc pod uwagę wszystkie te czynniki, naprawdę warto rozważyć zakup używanego schodołaza. Można dzięki temu zaoszczędzić kasę, a przy okazji mieć całkiem sprawne urządzenie ułatwiające codzienne życie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register