Czy przy Szpitalu Wojewódzkim pojawi się bezpłatny parking?

Możliwość takiego rozwiązania widzi radna Maria Kosecka, która złożyła już do prezydenta miasta odpowiedni wniosek w tej sprawie. Zamiast rozjeżdżanych miejsce zieleni naprzeciwko szpitala miałby się tam pojawić utwardzony teren przeznaczony na parking.

Parking przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym jest płatny. Stało się tak dlatego, że wcześniej, gdy parkowanie pod obiektem było bezpłatne, ciężko było znaleźć wolne miejsce postojowe. Teraz sytuacja jest odwrotna – miejsca wolne są, ale trzeba za postój płacić. Dlatego wielu odwiedzających szpital samochodem szuka miejsca do parkowania w okolicach obiektu.

Nie pomogło ustawienie metalowych słupków. Kierowcy o tak znajdują sposób, aby „wcisnąć” swoje auto na trawnik.

20171031_083020

– Parking pod „Biedronką”, okoliczne miejsca zieleni, wszystko zajęte a trawniki rozjeżdżane. Pełno błota wokół – pisze do nas jeden z naszych Czytelników.

Tym problemem postanowiła zająć się radna Maria Kosecka, zwracając się do prezydenta miasta z wnioskiem o przygotowanie bezpłatnych miejsc parkingowych przy szpitalu.

– Moje wielokrotne wystąpienia w sprawie ograniczenia dzikiego parkowania na terenach zielonych w mieście obnażają słabość organów miasta w likwidacji tego zjawiska. Sporadyczne i akcyjne kontrole nie spowodowały ograniczenia rozjeżdżania zieleńców. Nie ograniczyły tego również wkopane gdzieniegdzie słupki – mówi radna Maria Kosecka. – Z taką sytuacją mamy do czynienia między innymi na ul. Królewieckiej naprzeciwko Szpitala Wojewódzkiego. Istniejące w tym miejscu trawniki notorycznie rozjeżdżane są przez pojazdy odwiedzających szpital. Wnioskuję wobec tego o przeznaczenie tych terenów na zorganizowane miejsca postojowe w postaci bezpłatnych miejsc parkingowych.

 

2 komentarze

  • maciek Reply

    1 listopada 2017 at 10:08

    parking dla biedaków

  • Wojciech Reply

    3 listopada 2017 at 12:21

    Kwoty jakie sa pobierane za postoj auta to TRAGEDIA niejezdzi sie tam z przyjemnosci a z ciezkiej choroby….miesiecznie wychodzi mi okolo 350zl to jest niedopuszczalne!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register