Czy to był pedofil? Policja potwierdza, że była interwencja na ul. Jaśminowej

Wczoraj elblążanie byli zbulwersowani sytuacją, jaką opisała na swoim profilu na facebooku jedna z elblążanek. Kobieta zareagowała widząc, jej zdaniem, próbę wykorzystania małego chłopca przez pedofila. Policja potwierdza – była interwencja funkcjonariuszy przy ul. Jaśminowej.

O całej sytuacji powiadomiła nas jedna z Czytelniczek, która przesłała dramatyczną relację pani Magdaleny (kobieta opisała to zdarzenia na swoim profilu na facebooku).

Do tej groźnej sytuacji miało dojść w poniedziałek przed tzw. „hotelowcem” przy ul. Jaśminowej. Pani Magdalena wracając do domu zauważyła siedzących na murku dwóch mężczyzn. Jeden z nich trzymał na kolanach chłopca, którego mocno tulił.

Zaniepokojenie kobiety wzbudziły słowa mężczyzny skierowane do chłopca: „Nie mów nic mamie ani tacie, bo wujek…”. Drugi próbował dać chłopcu papierosa. Elblążanka zareagowała natychmiast krzykiem, podejrzewając, że ma do czynienia z pedofilem.

Mężczyźni natychmiast rzucili się do ucieczki, podobnie jak wystraszony chłopiec. Jedna z kobiet wskazała pani Magdalenie gdzie mieszka dziecko. Tam dowiedziała się od chłopca, że „wujek” obiecał mu cukierki.

Elblążanka wyszła na zewnątrz i zauważyła podejrzanego mężczyznę na pobliskim placu zabaw. Zabrał dziewczynce rower i próbował uciekać. Kobieta zaczęła krzyczeć do stojących w pobliżu ludzi, aby go zatrzymać. Jednak nikt nie reagował. Musiała to zrobić sama. Jak opisuje, szarpała się z nim, gdy jedna z kobiet w końcu wezwała na miejsce policję.

Pani Magdalena dodaje, że w całej tej akcji nie mogła liczyć na pomoc obecnych w okolicy mężczyzn. Ci nie reagowali na jej krzyki i prośby. Według słów kobiety policjanci po przyjeździe na interwencję zabrali podejrzanego mężczyznę ze sobą.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/elblazanka-ostrzega-pilnujcie-swoich-dzieci-przed-pedofilami/

Elbląska Komenda Miejska Policji potwierdza, że taka interwencja miała w poniedziałek miejsce przy ul. Jaśminowej.

– Patrol zatrzymał tam mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do izby wytrzeźwień – informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP Elbląg.

Policja jednak na tym etapie nie prowadzi postępowania w sprawie ewentualnej próby seksualnego wykorzystania chłopca przez mężczyznę.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register