Czy to jest jeszcze szpital? Lekarz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odsyła ciężko chorego mężczyznę do domu

Czy Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jeszcze zasługuje na miano placówki leczniczej? Na pewno na taką negatywną opinię o szpitalu pracują niektórzy lekarze, którzy najwyraźniej mocno minęli się z powołaniem. Szokująca decyzja lekarza z SOR-u. Odsyła do domu pacjenta z zagrożeniem zdrowia i życia po…telefonicznej konsultacji z urologiem, który w tym czasie operował.

Takich historii jest pełno w mediach. Lekarze w szpitalach ignorują ciężki stan pacjentów, odsyłają ich do domów, każąc łykać środki przeciwbólowe. Kiedy zaś pacjenci w domach umierają nie doczekawszy się pomocy, lekarze oczywiście nie mają sobie z reguły nic do zarzucenia.

Podobnie zachował się lekarz-chirurg, który 11.10.2021 r. po godz. 18.00 dyżurował na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Tego dnia pomocy szukał tam 71-letni elblążanin, który od początku sierpnia br. zmaga się z ciężką infekcją dróg moczowych.

Infekcje bakteryjne już dwukrotnie spowodowały u chorego stany Sepsy, z których na szczęście udało mu się wyjść. Przebywał na oddziale wewnętrznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu (w tym raz musiała przewieźć do z domu karetka pogotowia) oraz na oddziale zakaźnym Szpitala Miejskiego w Elblągu. Niestety jedyne co udawało się elbląskim lekarzom zrobić, to na chwilę zażegnać objawy chorobowe silnymi antybiotykami. Elblążanin był wypisywany do domu, gdzie po kilku dniach ponownie pojawiały się silne bóle brzucha, częstomocz, krew w moczu.

Do tego doszło poważne podejrzenie powstania przetoki, gdzie prawdopodobnie treść jelitowa (kał) zaczął dostawać się do moczu, powodując kolejne ciężki infekcje.

Elblążanin wykonał kolejne badania medyczne, w tym rezonans pod kątem podejrzenia właśnie powstania przetoki. Czuł się jednak coraz gorzej. Na tyle źle, że lekarz rodzinny wystawił skierowanie do szpital na oddział urologiczny.

W poniedziałek stan 71-letniego elblążanina na tyle się pogorszył, że razem z żoną i córką udał się do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, ze skierowaniem na oddział urologiczny. Obawiał się, że ponownie zaczyna się u niego rozwijać sepsa, a to już stan zagrażający zdrowiu i życiu pacjenta.

Tata czuł się bardzo źle. Ponownie dostał wysokiej gorączki – mówi córka pacjenta. – Zabraliśmy wszystkie wyniki medyczne i pojechaliśmy szybko do szpitala.

W szpitalnej rejestracji, mimo wystawionego przez lekarza rodzinnego skierowania na oddział urologiczny, cierpiącego pacjenta odesłano do kolejki do lekarza dyżurującego na SORze.

Właśnie tu doszło do skandalu.

Czekaliśmy około godziny na przyjęcie przez lekarza. W tym czasie tata bardzo cierpiał. Kilkukrotnie musiał iść do łazienki – mówi córka pacjenta. – W końcu lekarz nas przyjął. Najwyraźniej był w doskonałym nastroju, ponieważ do pacjentki, która wchodziła wcześniej z dużym obrzękiem twarzy rzucił: „Co spadochron się Pani nie otworzył?”

Dyżurujący lekarz chirurg, po informacji od córki pacjenta o przyczynach odwiedzin w szpitalu, nawet nie spojrzał na dostarczoną dokumentację medyczną elblążanina. Zupełnie zignorował fakt wystawienia skierowania na oddział urologiczny szpitala oraz dwukrotny stan septyczny pacjenta. Zamiast tego…postanowił telefonicznie „skonsultować” przypadek pacjenta z lekarzem urologiem, który w tym czasie…operował. Dodajmy, że ta „konsultacja” odbyła się bez zapoznania się przez lekarza dyżurującego z wynikami badań pacjenta i historią Jego choroby.

Po tej „lekarskiej naradzie” lekarz dyżurujący stwierdził, że urolog nie może przyjść, aby zbadać pacjenta, ponieważ akurat operuje, On badał nie będzie i cierpiący pacjent ma…wracać do domu i udać się najlepiej do poradni urologicznej.

Dodajmy, że 71-latek już jest w takiej poradni Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu zarejestrowany – w trybie pilnym ma termin wizyty w …lutym 2022 r.

Lekarz nawet nie zbadał taty, nie spojrzał w jego wyniki i historię choroby. Po prostu po telefonicznej rozmowie z urologiem postanowił nie przyjąć ojca na oddział – mówi córka elblążanina.

Takich podobnych historii z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu jest wiele, to nie jest odosobniony przypadek. Elblążanie zaś już głośno pytają w internecie, czy dyrektor szpitala Elżbieta Gelert jeszcze zajmuje się szpitalem i panuje nad tym co tam się dzieje, czy już raczej pochłania ją coraz bardziej polityka i posiedzenia Sejmu (Gelert jest posłanką PO już kolejnej kadencji Sejmu). Zamiast może więc zajmować się polityką lub remontem płatnego parkingu wokół szpitala, może warto przyjrzeć się co dzieje się w samej placówce medycznej i w jaki sposób traktuje się tam ciężko chorych pacjentów?

12 komentarzy

 • Kabanos Reply

  11 października 2021 at 22:23

  Miałam doczyniena z Sorem zaatakowalamnie rwa kulsxowa di tego stopnia ze odjelo mi noge. Wezwalam karetke, naszprycowali mnie narkotykiem zawiezli na sor. Tam podano mi butle ketonalu, i butle paracetamolu,(a bolu to nie usmierzylo) zroboono TK. Przyszedl oan doktor z zarzutami, ze sie nie lecze tylko wzyqam sobie karetke, i co mysle ze wyladuje na stole operacyjnym. To mu odpowiedzialam ze lecze sie od 2014roku,ze to lekarz mnie olał, a tak w ogole to nie befe z panem dyskutowac, bo spozni się pan na strajk. Ze szpitala w ten sam dzień zabral mnie ziec. Tak wyglada pomoc lekarska.

 • Ja Reply

  11 października 2021 at 22:37

  To jest chore co się tam dzieje… Ja jak mam iść tam z dziećmi to aż się trzęsę…! Bo brak mi słów do tych lekarzy! To nie szpital to rzeźnia czasami! Olewają i mają w dupie wszystko.. Ważne żeby im podwyżki dawali za gówno robienie!

 • Anna Reply

  11 października 2021 at 23:26

  Potwierdzam… trafiłam z 80 letnim dziadkiem , który był na stałe zacewnikowany na kilkugodzinne posiedzenie , do szpitala, bo miał krwiomocz ! Lekarz “zbadał”, zrobił prześwietlenie rtg i odesłał do domu, bo nic się nie dzieje ……
  Na drugi dzień stracił przytomność w domu i “na szczęście” trafił do innego szpitala, gdzie się okazało, że ma ostrą niewydolność nerek i stan jest bardzo poważny.
  Wstyd!!!

 • Er Reply

  12 października 2021 at 06:50

  Człowiek cierpi i potrzebuje pomocy natychmiast a lekarz ma wywalone na pomoc bo po co niech się mieczy ,wstyd tylko mi za taką nieodpowiedzialność ze strony lekarza.!!!

 • Przemek Reply

  12 października 2021 at 12:49

  Powinni porządek z nimi zrobić… I takie osoby chcą potem podwyżek. I takie ku***two potem robi poj***ne protesty za Unią dla pajaca Tuska.

 • Hehehehe Reply

  12 października 2021 at 14:43

  To bardzo zły szpital i bardzo marni lekarze. Zwłaszcza Rezydent grubasek na radiologii co dorabia w Pasłęku.

  • Agnieszka Reply

   22 października 2021 at 05:20

   Dzien dobry ja też miałam nie mile spotkanie na sorzee po zalozeniu zastawki komorowo-otrzewnej w Olsztynie bo z elblaga skierował mnie tam lekarz mialam bardzo silne bole głowy nic nie pomagało więc pojechałam na sor a tam pan neurochirurg stwierdził że mosze jechac tam gdzie się operowałam jak powiedzialam ze doktor z elblaga kazal wykonać tk to łaskawie to zrobili ale nic po za tym nie dali mi nic przeciwbolowego ani nie zmierzyli ciśnienia śródczaszkowego odesłano mnie do domu

 • Zbigniew Reply

  12 października 2021 at 17:56

  To nie jedyny konował ,który tam pracuje. W trakcie wizyty u pani neurolog w tym że szpitalu po po proszeniu o wyjaśnienie wyniku badań pani doktor stwierdziła że te dane są dla nich lekarzy a nie dla pacjenta.

 • Bartek Reply

  12 października 2021 at 18:03

  Ciekawe czy to nie tam sam chirurg z SORu, który na prośbę mojej małżonki o zastrzyk przeciw tężcowi po głębokiej ranie palca odpowiedział drwiąc z niej- a co może nóż był brudny? -Tak był brudny a ja jestem po przebytej białaczce-odpowiedziała mu żona. Lekarz nie zszył małżonki i zastosował opatrunek. Następnego dnia inny chirurg zaszył palec i był zniesmaczony zachowaniem kolegi z SOR-u. Tego dnia na SORZE czekaliśmy 1,5h i dosłownie wszyscy wychodzili zdrowi. To co tam się dzieje jest poniżej wszystkiego.

 • Jo Reply

  12 października 2021 at 21:44

  Posłanka czy senatorka?

 • Daga Reply

  14 października 2021 at 07:17

  czy chodzi tu o lekarza Jana Ch.? bo jeśli tak to jest na niego wiele skarg, sama pisałam do szpitala skargę ale jak widać nic to nie daje, a Gelert nie panuje nad szpitalem, a bierze ponad 27 tysięcy miesięcznie pensji

 • PiesekLeszek Reply

  22 października 2021 at 23:03

  A komu to przeszkadza? Wy jedyne co robicie to piszecie komentarze. Myślicie, że ktoś je czta?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register