Czy w Elblągu pojawią się biletomaty? Jest taka propozycja – wszystko zależy od elblążan!

Jakiś czas temu lokalne media w Elblągu interesowały się możliwością instalacji na terenie miasta automatów do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. ZKM odpowiadał jednak, że na taką inwestycję nie ma zapotrzebowania i pieniędzy. Innego zdania są jednak młodzi politycy partii .Nowoczesna.

Kilka lat temu przez media lokalne w Elblągu przewinęła się debata na temat możliwości instalacji na terenie Elbląga maszyn do całodobowej sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Coraz częściej znikają z terenu miasta „kioski Ruchu”, a nie każdy sklep prowadzi sprzedaż biletów komunikacji miejskiej.

Jednak Zarząd Komunikacji Miejskiej, przynajmniej w 2014 r. nie widział jeszcze takiej potrzeby.

– W tej chwili bilety komunikacji miejskiej, zarówno papierowe jak i elektroniczne (okresowe oraz tzw. elektroniczna portmonetkę na Elbląskich Kartach Miejskich) można nabyć w wielu punktach handlowych na terenie całego miasta. Ponadto, w każdym autobusie i tramwaju bilety dostępne są u prowadzących pojazd – odpowiadał na łamach jednej z gazet lokalnych Michał Górecki, specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu. – Dodatkowo, bilety okresowe i doładowania elektronicznej portmonetki są dostępne poprzez sklep internetowy – Elbląg, jako jedno z pierwszych miasta w Polsce wprowadził właśnie takie rozwiązanie.

Nie zadowala to jednak młodych działaczy partii .Nowoczesna, którzy złożyli wniosek w sprawie zakupu i instalacji trzech automatów do zakupu biletów komunikacji miejskiej. Jako źródło finansowania inwestycji wskazują budżet obywatelski.

– Dzisiaj (19 czerwca) elbląscy Młodzi .Nowocześni złożyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego o umieszczenie biletomatów przy trzech przystankach tramwajowych: Dworzec, Plac Słowiański oraz przy Centrum Handlowym Ogrody. Zdecydowanie ułatwi to kupno biletów komunikacji miejskiej, bo działają one 24/h – informują politycy. – Zapraszamy wszystkich do poparcia naszej inicjatywy, gdyż ułatwi ona życie wszystkim: mieszkańcom naszego miasta, ale też turystom, którzy będą uważali Elbląg za bardziej przyjazne miejsce. Głosujemy już od września!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register