Czy w Tolkmicku jest bezpiecznie? Policjanci rozmawiali z mieszkańcami

Wczoraj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyła się debata społeczna z mieszkańcami. Blisko 40 osób uczestniczyło w spotkaniu, na którym poruszano priorytetowe tematy bezpieczeństwa. Jednym z nich było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W spotkaniu wziął udział inspektor Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Wczoraj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku odbyła się debata społeczna z mieszkańcami. Blisko 40 osób, w tym radni oraz sołtysi z terenu gminy Tolkmicko, uczestniczyło w dyskusji na temat bezpieczeństwa. Spotkanie rozpoczął asp. szt. Sylwester Rosół, kierownik rewiru dzielnicowych w Tolkmicku, który złożył raport na temat stanu bezpieczeństwa. Wskazał priorytety policyjne i główne założenia w walce z przestępczością.

Następnie, krok po kroku, za pomocą prezentacji multimedialnej, wyjaśnił korzystanie z Krajowej Mapy Bezpieczeństwa. Podał także statystyki. W ubiegłym roku policjanci z komisariatu przeprowadzili 2 729 odwiedzin prewencyjnych, przeprowadzili 1 213 legitymowań oraz 732 wywiady środowiskowe, uczestniczyli także w 205 spotkaniach z mieszkańcami. Ta część statystyczna była wstępem do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożeń wykroczeniami. Mieszkańcy postulowali, między innymi o zwiększenie uwagi w zakresie spożywania alkoholu w miejscach publicznych (w tym na boisku szkolnym) oraz wskazali konieczność zwiększenia kontroli kierowców pod kątem nieprawidłowego parkowania.

Na spotkaniu był także inspektor Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu, który podziękował za wsparcie finansowe samorządu, między innymi na zakup nowego radiowozu dla policjantów z Tolkmicka. Podkreślił ważne aspekty bezpieczeństwa, w tym spadek przestępczości w kategorii włamań i kradzieży oraz zaznaczył, że jest mniej zdarzeń związanych z przestępstwami przeciwko zdrowiu i życiu.

Spotkanie podsumował kierownik dzielnicowych w Tolkmicku – asp. szt. Sylwester Rosół, który powiedział: – Nas policjantów cieszy to, że mieszkańcy wiedzą o tym, w jak dużym stopniu mają wpływ na bezpieczeństwo i jak je kreować.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register