Czy woda prosto z kranu jest zdrowa? Radny przekonuje, że tak

Czy w Elblągu można bezpiecznie pić wodę prosto z kranu? Radny Robert Turlej jest przekonany, że tak. Dlatego zachęca władze miasta do aktywnej formy promocji elbląskiej wody.

Woda zdrowa i tania jak…woda? To woda z kranów w Elblągu. O jej przydatności do spożywania bez gotowania,  prosto z kranu, jest przekonany radny Robert Turlej. Na ostatniej sesji apelował nawet do prezydenta Elbląga aby wprowadzić program promowania picia wody kranowej.

– Jak łatwo zaoszczędzić pieniądze i zadbać o swoje zdrowie? Wystarczy zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć pić wodę z kranu. Coraz więcej miast aktywnie zachęca swoich mieszkańców do picia kranówki. Niestety są jeszcze osoby, które obawiają się, że picie wody z kranu jest niezdrowe. Prawda jest zupełnie inna. Kranówka jest pełna minerałów, które potrzebne są ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Wytrącający się przy gotowaniu osad tzw. „kamień” to nic innego jak minerały wapnia i magnezu – mówił radny Turlej. – Milionowe inwestycje w modernizację elbląskiej sieci wodociągowej przyniosły efekt. Możemy jasno i wyraźnie powiedzieć, że elbląska kranówka nie ustępuje wodzie źródlanej. Potwierdzeniem tego są wyniki kontroli jakości, którym poddawana jest nasza woda.

Radny Turlej zwrócił się z prośbą o rozpoczęcie działań mających na celu poinformowanie mieszkańców o jakości i zaletach picia Elbląskiej Dobrej Kranówki.

– Nasza woda jest bezpieczna, smaczna i co najważniejsze tania. 1 litr wody kosztuje mniej niż 1 grosz! – dodaje radny. – Kampanię promocyjną należy prowadzić wśród mieszkańców wszystkich grup wiekowych. Zaczynając od edukacji maluchów (współpraca z przedszkolami, szkołami) kończąc na seniorach (współpraca z kołami seniora, Uniwersytetem III Wieku).

Czy nasi Czytelnicy piją wodę z kranu? Podzielicie się z nami swoimi opiniami w komentarzach.

 

2 komentarze

  • Zbychu Reply

    18 listopada 2017 at 12:56

    Obejrzałem posiedzenie rady miasta i kranówki na stołach nie widać.

  • Joanna Reply

    8 grudnia 2017 at 15:40

    Może i tak, ja i tak do domu czysto zapobiegawczo wolę cisowiankę kupować.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register