Czy znów dojdzie do tragedii? Dzieci kąpią się w rzece Elbląg

Jedna z naszych Czytelniczek alarmuje, że wczoraj zauważyła kilkoro dzieci kąpiących się w rzece Elbląg, przy tzw. „ciepłych wodach”. Kiedy zapytała dlaczego tu są, odpowiadały, że nie mają pieniędzy „na Dolinkę”.

 

Jak twierdzi nasza Czytelniczka, wczoraj około godz. 15.00 spacerując z psem przy rzece Elbląg, w rejonie tzw. „ciepłej wody” zauważyła czwórkę kąpiących się dzieci.

– Wiem, że to nie jest bezpieczne. Od razu narobiłam krzyku i kazałam im wyjść z wody. Pytałam też, czemu tu się kąpią, czy nie wiedzą, że to niebezpieczne? Odpowiadały, że „nie mają pieniędzy na Dolinkę” – pisze nasza Czytelniczka. – Dzieciaki uciekły a ja zadzwoniłam na Straż Miejską ale nikt nie odbierał telefonu.

W tym miejscu, przed laty, doszło do tragicznych utonięć osób, które również chciały się ochłodzić w wodzie. W 2013 r. utonął 11-letni chłopiec. Rok później, w tym samym miejscu życie stracił mężczyzna.

Od momentu zamknięcia kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej, elblążanie właściwie skazani są na kąpiel w jednym basenie krytym. Sytuacji nie poprawiło wybudowanie drugiego basenu „Dolinki”. Obiekt przy ul. Robotniczej bowiem został zamknięty na czas remontu. Ma być otwarty w czerwcu. Sytuacji to nie zmieni, bo prawdopodobnie w tym okresie zamknięte zostanie CRW „Dolinka” na czas przeglądu technicznego.

Jednak jak się okazuje, dla wielu elbląskich dzieci wydatek 6 zł za godzinę pływania na „Dolince” (cena biletu ulgowego w weekend dla dziecka) to zbyt dużo. Zwłaszcza, że trzeba jeszcze doliczyć koszt osoby dorosłej. Jak się okazuje, cena za godzinę takiej przyjemności dla dziecka i osoby dorosłej wcale nie jest niska.

Aktualny cennik CRW „Dolinka” znajduje się tu: http://dolinka.elblag.eu/index.php/28-aktualnosci/181-komunikat-dot-zmiany-cen-w-crw-dolinka

Tak więc dla dzieci z rodzin ubogich czy dysfunkcyjnych nadal jedyną szansą na ochłodę w upalne dni pozostaje fontanna przy Katedrze na Starym Mieście lub ryzykowana kąpiel w wodach rzeki Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register