Czym jest granie w chmurze?

Jeszcze do niedawna jedyną możliwością na ogranie ulubionych tytułów była konsola do gier lub komputer spełniający wymagania sprzętowe danej gry. To zmieniło się, gdy pojawiło się granie w chmurze! Zobacz na czym polega to przełomowe rozwiązanie.

Co wyróżnia telewizor dla gracza?

Gracze często mają konkretne oczekiwania co do ekranu, na którym odbywa się rozgrywka. Jeśli decydujesz się na telewizor, to wiedz, że powinien on oferować bardzo niski input lag, czyli opóźnienie wejścia. Jest to czas reakcji, jaki następuje pomiędzy wydaniem komendy w postaci np. kliknięcia na padzie, a pojawieniem się wywołanej komendy na ekranie telewizora. Im mniej milisekund trwa opóźnienie, tym lepiej dla Ciebie i toczącej się gry.

Telewizory dla graczy powinny oferować satysfakcjonującą jakość obrazu i dźwięku. Smart TV marki Samsung automatycznie ją poprawia i dostosowuje pod rozgrywkę. Tak działa dedykowany Tryb Gry. Ty włączasz aktualnie ogrywany tytuł, a telewizor automatycznie poprawia wszystkie potrzebne parametry. Jednocześnie zachowuje przy tym, jak najniższy input lag. To rozwiązanie zostało stworzone z myślą o graczach.

Jakie funkcje Smart są telewizorze Samsung?

Smart TV – czyli telewizor łączący się z Internetem i m.in. zapewniający dostęp do bazy aplikacji* z filmami, serialami, muzyką czy grami. Samsung opracował specjalny układ Smart Hub, aby korzystanie z inteligentnego telewizora było jeszcze bardziej intuicyjne. Na specjalnym panelu pojawiają się spersonalizowane treści i aplikacje. Dzięki tej funkcji wyszukiwanie informacji na telewizorze staje się prostsze – ulubione filmy, programy telewizyjne i gry są dostępne w jednym miejscu.

Wystarczy, że trzymasz pilot w ręku i możesz sterować za jego pomocą nie tylko telewizorem. Umożliwia to funkcja SmartThings**. Twój Smart TV automatycznie wykryje i połączy się z innymi urządzeniami – nowej, jak i starszej generacji. Warto wiedzieć, że kompatybilne produkty podłączysz ze swoim Smart TV bez dodatkowych urządzeń.

*Pamiętaj, że dostępne aplikacje oraz usługi mogą różnić się w zależności od regionu.

** Wymagane podłączenie do Internetu oraz zarejestrowanie wykrywanych urządzeń w aplikacji SmartThings – jest ona dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android (powyżej wersji 8.0) i iOS (powyżej wersji 14.0). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi.

Granie w chmurze – zobacz, jak grać w gry w chmurze

Granie w chmurze oznacza jedno – nie potrzebujesz już więcej konsoli lub komputera, aby grać ze znajomymi w trybie multiplayer lub ogrywać ciekawą fabułę w trybie dla jednego gracza. Wystarczy jeden z wybranych modeli Smart TV marki Samsung. Podłącz go Internetu, zainstaluj jedną z aplikacji do streamingu gier np. Xbox lub NVIDIA GeForce NOW***, a z telewizorem sparuj kompatybilny kontroler (z modułem Bluetooth). To wystarczy, aby uzyskać dostęp do dużej bazy gier – włączaj każdy tytuł w chmurze. Bez instalacji i pobierania gier. Cała akcja toczy się wyłącznie na ekranie Twojego telewizora.

* Korzystanie z usług może wymagać płatnego abonamentu, który jest do wykupienia w danej usłudze.

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register