Czytelnik pyta. Nie ma już numerków, nie można rejestrować bezrobotnych?

Nasz Czytelnik udał się do Powiatowego Urzędu Pracy aby dokonać rejestracji w systemie osób bezrobotnych. Ponieważ był to ostatni dzień, kiedy mógł to zrobić, był mocno zaskoczony, kiedy odmówiono takiej usługi. Powód? Brak numerków na dany dzień.

Nasz Czytelnik przesłał nam taką relację z wydarzenia, które miało miejsce, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu.

– Niestety, zwolnili mnie z pracy za granicą. Zdarza się. W urzędzie pracy w Holandii załatwiłem wszystkie formalności i przyznano mi zasiłek dla osoby bezrobotnej. Ponieważ jednak postanowiłem przyjechać na pewien czas do Elbląga, załatwiłem formalności, aby świadczenie finansowe było mi przelewane do mojego banku w Polsce. Musiałem tylko załatwić wszystkie formalności w lokalnym Urzędzie Pracy. Ponieważ jednak dopadła mnie choroba, do Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu stawiłem się w ostatnim, wymaganym terminem dniu. Była godzina około 12.00. Wtedy, w urzędzie, dowiedziałem się, że nie zostanę przyjęty i wpisany do bazy osób bezrobotnych, ponieważ…nie ma już numerków na dziś.

Sytuacja dla naszego Czytelnika była na tyle dramatyczna, że bez rejestracji w elbląskim PUP, nie mógł otrzymywać zasiłku dla bezrobotnych.

– Ponieważ urząd pracował do godz. 16.30 zapytałem, dlaczego po godz. 12.00 już nie mogę zostać przyjęty, a moja sprawa załatwiona. Usłyszałem, że nie ma już wolnych numerków. Co więc miałem zrobić? Poradzono mi, abym udał się do odpowiedniego pokoju i…prosił o przyjęcie. Tak też zrobiłem. Moje prośby poskutkowały tym, że miałem czekać na korytarzu w nadziei, że ktoś, kto ma numerek nie stawi się jednak w urzędzie i wejdę „za niego”. Na szczęście dla mnie tak też się stało i formalności dopełniłem. Mam tylko jednak pytanie, czy urząd ten w godzinach pracy nie powinien obsługiwać tyle osób bezrobotnych, ile w danym dniu, w godzinach urzędowania stawi się? Jestem bardzo wdzięczny paniom, które mnie jednak przyjęły i obsłużyły. Tylko nie rozumiem, dlaczego obowiązuje tu system numerkowy? Jak później sprawdziłem, na stronie internetowej urzędu, rejestracja bezrobotnych osób odbywa się do godz. 14.00. Byłem więc w tych godzinach w urzędzie.

W tej sprawie wysłaliśmy pytanie do elbląskiego Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register