Debata prezydencka pod pomnikiem Odrodzenia

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe 2018 , od jesieni zacznie obowiązywać dwukadencyjność. Prezydenci miast, wójtowie i burmistrzowie będą rządzić 5 lat, wybory odbędą się 21 października, 4 listopada druga tura. To od  obywateli zależy kto dostąpi tego zaszczytu i kto będzie reprezentował nas w naszych lokalnych społecznościach.

Uczestnictwo w wyborach to nasz obowiązek, warto zatem poznać kandydatów i wysłuchać co mają do powiedzenia a także osobiście zadać im pytania dotyczące przyszłości naszego miasta.

Z inicjatywy obywatelskiej grupy Rozmawiajmy o Demokracji powstał projekt zgromadzenia wszystkich kandydatów w jednym miejscu, będzie to forma debaty i dialogu społecznego.

Kandydaci będą do dyspozycji  wszystkich tych , którzy przyjdą na spotkanie pod hasłem ‘’Poznaj kandydata na Prezydenta ’’.  21 września  o godzinie 16:30  zapraszamy na Plac Konstytucji przed pomnikiem Odrodzenia.

Także z obywatelskiej inicjatywy w tym dniu pomnik  ponownie zostanie ubrany w koszulkę z napisem Konstytucja.

Pamiętajmy Konstytucja to najważniejszy akt prawny Rzeczpospolitej Polskiej, akt  który powinien być przestrzegany zwłaszcza przez rządzących naszym krajem.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga, którym nie jest obojętny los naszego miasta do obywatelskiej debaty.

Grupa Rozmawiajmy o Demokracji.

 Informacja nadesłana

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register