Dlaczego Twoja firma w Elblągu potrzebuje tekstów na stronę internetową?

To już praktycznie niemożliwe, aby strona internetowa Twojej firmy w Elblągu została zauważona przez klientów, jeśli nie wypełniasz jej wartościowymi dla klientów treściami. Pewnie zauważyliście, że większość firmowych stron internetowych ma takie sekcje jak aktualności czy blog. Nie są one tu umieszczone bez powodu. To „koła napędowe” tych stron w internecie.

Obecnie posiadanie własnej, firmowej strony internetowej to konieczność. Dlaczego? Ponieważ większość potencjalnych klientów po prostu szuka produktu czy usługi w wyszukiwarkach typu google. Nikt już nie czeka na reklamy w informacyjnych portalach internetowych, a reklamy w portalach social media (facebook, instagam) po prostu wyświetlają się zbyt często i są zbyt nachalne. Przestajemy na nie zwracać uwagę.

Jak wygląda teraz wyszukiwanie przez klientów produktu czy usługi? Sprawdźmy na przykładzie „czerwonych butów, skórzanych na obcasie”.

Jeśli klient poszukuje właśnie takiego produktu w Elblągu, z reguły otworzy przeglądarkę internetową, wpisując właśnie frazę „czerwone buty, skórzane na obcasie”. Może również dodać markę obuwia oraz miejsce, gdzie chce kupić takie buty, czyli nazwę miasta – Elbląg.

Wyszukiwarka pokaże klientowi w tym momencie kilka, kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt stron internetowych, gdzie takie buty może kupić. Zauważ, że te wyniki będą ułożone w konkretnej kolejności. Z reguły klient jest zainteresowany przejrzeniem do pięciu stron wyświetlanych „od góry” strony nim podejmie decyzję zakupową.

Od czego zależy więc wynik wyszukiwania? Oczywiście od tego czy dana firma posiada takie buty do sprzedaży oraz czy są one odpowiednio, dobrze opisane jako produkt. Jeśli do tego na danej stronie internetowej znajduje się jeszcze większy artykuł na temat takich butów, gdzie w opisie znajdują się poszukiwane przez klienta buty – wynik strony firmy będzie zdecydowanie wyższy.

Jeśli zaś dodamy, że na stronie firmowej może znajdować się również blog, gdzie regularnie zamieszczane są informacje, porady, poradniki dotyczące butów, dbałości o ich jakość itp., wówczas google będzie traktowało naszą stronę internetową jako wartościową, ekspercką i wyświetli ją klientom na pierwszych pozycjach wyszukiwania.

Jeśli jednak nasza firma zajmująca się sprzedażą butów nie ma dobrze opisanych produktów oraz dłuższych treści poradnikowych czy blogowych na stronie internetowej, niestety, ale po prostu zginiemy w gąszczu innych stron internetowych oferujących buty do sprzedaży.

Tak więc nadal aktualne jest stare, marketingowe hasło: „wyróżnij się albo zgiń”.

Te zasady dotyczą praktycznie każdej branży, która sprzedaje produkty lub oferuje swoje usługi klientom. Bez dobrze przygotowanych tekstów na stronę nasza strona nie „przebije” się w wyszukiwarkach internetowych.

Nie masz więc wyjścia. Musisz na swojej stronie internetowej zamieszczać dobrze napisane artykuły, które pozyskają dla Ciebie klientów.

Podsumowując – jeśli prowadzisz własną, firmową stronę internetową, musisz:

  • mieć dobre, zaopatrzone w słowa i frazy kluczowe, opisy oferowanych produktów i usług,
  • musisz mieć na stronie takie sekcje jak blog i aktualności z wartościowymi dla klienta treściami,
  • musisz regularnie, na bieżąco publikować tam treści dotyczące oferowanych przez Twoją firmę produktów czy usług,
  • Twoje treści muszą być napisane jasnym, prostym językiem,
  • teksty muszą dobrze się czytać oraz zawierać słowa i frazy kluczowe.

Wtedy Twoja strona internetowa może przebić się na wysokie, nawet pierwsze miejsca w wyszukiwarkach google.

Jeśli potrzebujecie pomocy, wsparcia przy pisaniu:

– tekstów do aktualności na stronie internetowej,

– tekstów do blogu na stronie internetowej,

– opisów produktów,

skontaktujcie się z nami pod adresem: kontakt@tekstnet.pl – otrzymacie od nas odpowiednio przygotowaną dla Waszej firmy ofertę.

Gratis – za darmo wykonamy audyt Waszej strony internetowej wskazując, dlaczego nie generuje odpowiedniego ruchu czy sprzedaży.

Zobacz więcej na www.tekstnet.pl 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register