Dlaczego warto mieć adwokata z Białegostoku w sprawach rozwodowych z orzeczeniem o winie?

Rozwód dla każdej osoby, która brała w nim kiedykolwiek udział lub właśnie teraz znajduje się w takiej sytuacji życiowej, jest niezwykle stresującym okresem. Jeszcze więcej nerwów i niepokoju wywołuje rozwód z orzeczeniem o winie. Jeśli jeden z małżonków uzna, że rozkład pożycia wynika z winy jednego z małżonków, wówczas sąd musi orzec, czy w rzeczywistości tak jest.

Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach może zostać Ci przypisana wina za rozkład pożycia i jak wówczas postępować, aby dowieść, że leży ona po obu stronach lub po niczyjej. 

Orzeczenie sądu o rozkładzie pożycia z winy małżonka – kiedy? 

Jeśli sprawa rozwodowa, która zbliża się do Ciebie wielkimi krokami, ma obejmować orzeczenie o winie, warto wówczas wybrać pomoc, jaką oferuje adwokat białystok rozwód bowiem jest niezwykle skomplikowaną sprawą pod względem prawnym, jeśli dochodzi do niego orzeczenie o winie. Adwokat pomoże ci wybrać najwłaściwsze wyjście z sytuacji, a także dowieść przed sądem, że wina nie leży po Twojej stronie – jeśli w rzeczywistości tak jest. 

Czym jednak jest sam termin rozkładu pożycia małżeńskiego, skoro to właśnie on jest główną przyczyną Twoich problemów. Jeśli wina leży wyłącznie po jednej stronie oznacza to, że małżonek może wnieść pozew o rozwód właśnie z winy drugiej osoby. Przyczyn w rozkładzie pożycia można doszukiwać się na trzech płaszczyznach: duchowej, gospodarczej oraz fizycznej. W przypadku pierwszej sfery wina leży po stronie małżonka, który dopuścił się zdrady, poniżania, przemocy słownej, a nawet odmawiał współżycia. Z kolei naruszenie sfery gospodarczej dotyczy sytuacji, w których jeden z partnerów odmawia pracy zarobkowej mimo dysponowania odpowiednimi możliwościami zarówno w kwestiach fizycznych jak i psychicznych, nie wykazuje chęci w wykonywaniu obowiązków domowych, a także nie współdziała w zakresie wychowania dzieci. Sfera fizyczna obejmuje wszystkie zaniedbania bądź naruszenia w obszarze fizyczne małżonka – przemoc, porzucenie czy odmowę współżycia. 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata w sprawie rozwodowej? 

Nieznajomość przysługujących nam praw, a także brak wiedzy z zakresu działań sądu może sprawić, że zostaniemy winni rozpadu małżeństwa, mimo że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy adwokata z Białegostoku, który będzie dowodził naszej niewinności przed sądem. Dzięki rozległej wiedzy pozwoli on przejść przez cały proces sądowy bez większego uszczerbku na zdrowiu psychicznym.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register