Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu?

Jak prowadzić księgowość w firmie?

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji zdarzeń gospodarczych i dokonywania rozliczeń podatkowych. Może jednak dokonywać tego na trzy sposoby. Niektórzy decydują się prowadzić księgowość we własnym zakresie, jednak jest to możliwe tylko w przypadku, gdy przedsiębiorca posiada wiedzę z zakresu rachunkowości i podatków, a także jest gotowy ciągle ją aktualizować. Inni zatrudniają księgowego bezpośrednio w firmie, lecz jest to rozwiązanie stosunkowo drogie, bowiem zobowiązani jesteśmy nie tylko do wypłaty wynagrodzenia (wraz z narzutami), ale również wyposażenia stanowiska pracy.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie powierzenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu, które świadczy usługi księgowe nie tylko dla małych, ale również dla dużych przedsiębiorstw. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się właśnie na outsourcing usług księgowych, który może przynieść im znaczne korzyści.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Podstawowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest możliwość optymalizowania kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Powierzając prowadzenie księgowości biuru rachunkowemu, płacimy wyłącznie za usługi, z których korzystamy, a więc za faktycznie wykonaną pracę. Nie ponosimy kosztów utrzymania pracowników, nie musimy również opłacać licencji za dostęp do programu księgowego.

Dodatkowo współpraca z biurem rachunkowym to także znaczna oszczędność czasu, bowiem przedsiębiorca odpowiedzialny jest wyłącznie za dostarczenie dokumentów księgowych. Całą pracę wykonuje osoba zatrudniona w biurze, finalnie informując o wartości podatku czy składek ZUS, jakie należy wpłacić na konto urzędu. Przedsiębiorca może więc zająć się prowadzeniem i rozwijaniem własnej działalności, nie przejmując się kwestiami podatkowymi czy księgowymi. Co więcej, odpowiedzialność za ewentualne błędy zostaje niejako przeniesiona na biuro rachunkowe.

Księgowi, którym warto zaufać

Biur rachunkowych w Wielkopolsce bardzo wiele. Wystarczy tylko szukać pod hasłem biuro rachunkowe poznań i od razu znajdziemy sporo firm, które specjalizują się w świadczeniu usług księgowych. Warto jednak mieć świadomość, że dobre biuro rachunkowe oferuje nie tylko prowadzenie księgowości. Specjaliści dostarczają nam rozwiązania, które pozwolą w lepszy sposób zarządzać finansami firmy, a także zastosować metody optymalizacji podatkowej. Warto pamiętać, że w tym mogą nam pomóc wyłącznie doświadczeni księgowi, którzy dodatkowo posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne.

Takich właśnie specjalistów zatrudnia dobre biuro rachunkowe, któremu warto zaufać. Dzięki dobrej współpracy przedsiębiorca może bowiem nie tylko terminowo rozliczać się z fiskusem, ale również z wyprzedzeniem przygotować się do zmian, które go dotyczą w kontekście podatków.

Wszystko dlatego, że pracownicy biura rachunkowego są na bieżąco ze wszelkimi zmianami w prawie finansowym i podatkowym, informując o nich swoich klientów, a także proponując rozwiązania, dzięki którym nowe obciążenia będą mniej dotkliwe. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register