Dlaczego warto pracować jako opiekunka osób starszych w Niemczech?

Zastanawiasz się, czy wyjazd do pracy w Niemczech jako opiekunka osób w starszych to dobry wybór? Zdecydowanie tak! Takie rozwiązanie może dać Ci bardzo wiele korzyści, począwszy od finansowych, przechodząc przez te dotyczące doświadczenia zawodowego, aż po czas znalezienia zatrudnienia. Z tego artykułu dowiesz się, ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech, a także, dlaczego warto nią zostać!

Opiekunka osób starszych w Niemczech – największe zalety pracy

Atrakcyjny, szybki zarobek

Jako opiekunka osób starszych w Niemczech zarobisz zdecydowanie więcej, niż w kraju. Taki wyjazd staje się świetnym sposobem na Nie musisz bowiem wyjeżdżać na stałe, choć oczywiście możesz. Wiele osób decyduje się na regularne wyjazdy np. na 3 miesiące – lub nawet pojedynczy, by zarobić na określony cel. Zastanawiasz się, ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech? Jej dochody, zależnie od konkretnej oferty, mogą sięgać nawet 5-7 tysięcy złotych netto miesięcznie.

Brak konieczności posiadania dużego doświadczenia

Choć zarobki opiekunki osób starszych w Niemczech są wysokie, kandydatka do takiej pracy nie musi mieć dużego doświadczenia. Co więcej, Ważne, by osoba miała dotychczas jakąkolwiek styczność z chorym bądź seniorem, który potrzebował pomocy w wykonywaniu codziennych czynności. Oczywiście posiadanie doświadczenia zawodowego jako opiekunka jest mile widziane, ale nie obowiązkowe.

Możliwość zdobycia nowych umiejętności, w tym poznania języka

Jak to możliwe, że osoba jadąca do pracy za granicę, by opiekować się seniorem, nie musi mieć doświadczenia na podobnym stanowisku? Wynika to z faktu, że profesjonalne firmy takie jak Promedica24, organizują . Przyszła opiekunka zdobywa zatem wymaganą wiedzę teoretyczną, a także praktyczną, by podjąć się takiego stanowiska. Co ciekawe, wśród takich szkoleń wskazuje się również te językowe, kandydatka początkowo nie musi zatem nawet znać języka niemieckiego. Więcej informacji na ten temat przeczytasz na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Duża liczba atrakcyjnych ofert pracy

Zapotrzebowanie na opiekunki osób starszych w Niemczech będzie zawsze, to nie ulega wątpliwości. Każdego dnia tysiące seniorów potrzebuje pomocy w wykonywaniu codziennych, zwyczajnych czynności. Przekłada się to na Co więcej, agencje takie jak Promedica24 pomagają w znalezieniu zatrudnienia, dostosowując aktualne oferty do dotychczasowego doświadczenia opiekunki czy jej predyspozycji. Dzięki temu „trafienie” do właściwej rodziny staje się jeszcze prostsze.

Poznanie innego kraju

Wysokie bezpieczeństwo pracy i pobytu

Opiekunki osób starszych, które wyjeżdżają do Niemiec za pośrednictwem profesjonalnej agencji, pozostają pod ciągłą opieką przydzielonego do nich asystenta. Oznacza to, że i gdyby działo się cokolwiek niepokojącego, mogą natychmiast zgłosić sytuację w języku polskim. Nie muszą też obawiać się o przeżycie w obcym kraju, co bywa kłopotem przy innych zawodach. Opiekunka mieszka bowiem z podopiecznym, a zatem zawsze ma dostęp do żywności i nie musi zaprzątać sobie głowy takimi sprawami, jak opłaty za czynsz, wodę, gaz czy prąd. Może również liczyć na otrzymanie dobrego ubezpieczenia wypadkowo-zdrowotnego.

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech to zatem zajęcie nie tylko dochodowe, ale również niezwykle rozwijające. Pozwala nauczyć się mnóstwa nowych rzeczy, a także poznać bliżej kulturę obcego kraju.

1 komentarz

  • kasia Reply

    14 kwietnia 2022 at 20:08

    nie tylko tak warto pracować za granicąm ale ogólnie tam zyje się latwiej i lepiej. ja zaczęłam jeździćz koleżanką z agencją otto i do dziś moge liczyć na pracę od nich.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register