Dlaczego warto tańczyć zumbę?

Czy wiesz czym jest zumba? Pewnie co najmniej raz słyszałeś już o tym rodzaju aktywności zdobywającym coraz większa popularność. A czy zastanawiasz się, co takiego ma w sobie zumba, że jej zajęcia są jednymi z najczęściej wybieranych na świecie?

Przede wszystkim dzięki zumbie rozwijasz nie tylko swoje ciało, ale także i umysł. Nie jest to tylko i wyłącznie wysiłek fizyczny, ale też dobra zabawa.

Czym jest zumba?

Zumba to mieszanka latynoskich tańców, takich jak salsa, merengue, bachata czy flamenco, połączona z fitnessem, co daje niesamowity efekt tańca, rozrywki i skutecznych ćwiczeń odchudzających.

Jest to rodzaj aktywności dostępny dla każdego – niezależnie od płci czy wieku. Jeśli chcesz spróbować zumby na własnej skórze, nie potrzebujesz specjalnego przygotowania czy niezwykłej kondycji fizycznej. Wystarczy odrobina koordynacji i samozaparcia.

Regularne uczestnictwo w zajęciach zumby pomoże Ci spalić tkankę tłuszczową i uzyskać pierwsze widoczne efekty już w przeciągu miesiąca.

Co więcej, oprócz spalania kalorii, zumba wpływa także pozytywnie na całe ciało, poprawiając koordynację, poczucie rytmu i równowagę, jednocześnie wzmacniając mięśnie brzucha, nóg i ramion.

Dlaczego warto tańczyć zumbę?

1.Spalasz kalorie

Połączenie różnych ruchów włączających całe ciało sprawia, że podczas zajęć zumby możesz spalić nawet 800 kalorii. Wszystko zależy oczywiście od długości i intensywności treningu, a także od indywidualnej prędkości przemian metabolicznych.

2. Modelujesz ciało

Rytmiczna muzyka i dynamiczne ruchy całego ciała pozwolą Ci wymodelować ciało, wzmocnią ramiona, nogi, uda, brzuch i pośladki.

3. Bawisz się

Jednym z głównych celów zajęć zumby jest wyciągnięcie Cię z nudnej i monotonnej rutyny ćwiczeń – równie ważna jak efekty jest także dobra zabawa.

Ten sposób aktywności zupełnie zmienia tradycyjne oblicze wysiłku fizycznego – okazuje się, że może on być fantastycznym sposobem na przyjemne spędzanie wolnego czasu.

4. Poprawia Ci się humor

Tak jak każda aktywność fizyczna, zumba również pobudza wydzielanie endorfin – hormonów odpowiedzialnych za poczucie własnej wartości i szczęście.

Przyjemna energetyczna muzyka i dynamiczny taniec mogą Ci także pozbyć się negatywnej energii, a po zakończonym treningu na pewno poczujesz się o niebo lepiej.

5. Eliminujesz stres

Taneczne ruchy, muzyka, rytm i dynamiczne ćwiczenia – te wszystkie elementy zumby pomogą Ci zwalczyć stres. Trening zumby po ciężkim i stresującym dniu pomoże Ci się zrelaksować i poprawi Twoją równowagę emocjonalną.

6. Integrujesz się

Na zajęciach poznajesz wiele nowych osób, możesz porozmawiać,  potem pójść z nową przyjaciółką na kawę. Nawiązujesz również ciekawe kontakty. Po prostu jesteś z ludxmi, jesteś częścią grupy.

7. Odmładzasz umysł

Na zajęcia zumby może zapisać się każdy – niezależnie od płci czy wieku. Zumbę można bowiem ćwiczyć na różnych poziomach zaawansowania, wystarczy więc wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twojemu wiekowi i uwarunkowaniom fizycznym.

źródło:krokdozdrowia.pl

1 komentarz

  • Róża Reply

    10 sierpnia 2018 at 09:04

    Taniec to super sposób wyrażenia siebie, plus to znakomita metoda na utrzymanie kondycji!! Chodziłam 5 lat do Royal Dance Center na przeróżne styleee tańca i jestem mega zadowolona z tego jakie teraz mam umiejętności taneczne!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register