Dni Elbląga – co będzie się działo?

“Naturalnie, że rozrywka” – to hasło tegorocznych Dni Elbląga, które odbędą się od 21 do 23 czerwca br. Przed nami koncerty gwiazd na Wyspie Spichrzów i Starym Rynku, spotkanie ze znaną youtuberką, wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, a także drzwi otwarte w elbląskich zakładach pracy. Święto miasta, to również imprezy towarzyszące, w tym Forum Inicjatyw Pozarządowych.

DNI ELBLĄGA 2019 – PROGRAM

– Tradycyjnie już, od wielu, wielu lat Dni Elbląga odbywają się w czerwcu. Rozpoczynamy w piątek 21 czerwca i bawimy się przez trzy dni. Przygotowaliśmy dla mieszkańców szeroką ofertę. Przed nami koncerty gwiazd, swoją ofertę przygotowały też samorządowe instytucje, dla mieszkańców otwierają się też elbląskiej zakłady GE i Browar Elbląski – rozpoczął prezydent Wróblewski – Chcę serdecznie podziękować sponsorom, po raz kolejny można na nich liczyć. Koszt Dni Elbląga to 535 tys. zł, w tym 138 tys. zł pozyskane od sponsorów. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do zabawy podczas święta miasta – zachęcał prezydent

– Dni Elbląga będą bardzo energetyczne, każdy znajdzie coś dla siebie – mówił Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji Kultury i Turystyki. – Z elblążanami spotka się znana youtuberka modowa, najmłodsi chętnie korzystać będą z wesołego miasteczka i specjalnych animacji. Uwagę z pewnością przyciągnie popularny Holly Festiwal. Podczas Dni Elbląga chcemy jak zawsze pokazać zespoły elbląskie, stąd występ „Szalonych” z MDK – informował Jocz. – Na Starym Rynku odbędzie się Forum Inicjatyw Pozarządowych, a na targowisku Konkurs o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego – dodał.

UWAGA! Podczas Dni Elbląga, które odbywać się będą na Wyspie Spichrzów ul. Warszawska będzie zamknięta dla ruchu, za wyjątkiem autobusów miejskich

– Możemy się spodziewać, że koncert Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej będzie wulkanem energii. Marcin wystąpi wraz z Orkiestrą pod batutą maestro Marka Mosia. Marcin zaprezentuje utwory z trzech ostatnich płyt, czeka nas mieszanka muzyki latynoamerykańskiej, polskiej, żydowskiej, argentyńskiej i autorskiej – mówiła Bożena Sielewicz dyrektor EOK.

20. Forum Inicjatyw Pozarządowych i Targi Ekonomii Społecznej w ramach Dni Elbląga


– Forum, na które zapraszają organizacje pozarządowe obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Spotykamy się na Starym Rynku w sobotę 22 czerwca w godz. 11.00-14.00. Jubileuszowy program jest bardzo różnorodny. Zachęcamy do przygotowania zdrowych przekąsek z Bankiem Żywności, na warsztaty żeglarskie z harcerzami oraz wzięcia udziału w loterii organizowanej przez Stowarzyszenie ESWIP. Na terenie miasteczka pozarządowego odbędą się też pokazy i warsztaty rowerowych tricków, udzielania pierwszej pomocy, będzie można wziąć udział w otwartych warsztatach jogi To, czego nie da się przygotować na miejscu w ramach warsztatów, będzie można kupić: wyroby kulinarne, naturalne przetwory, soki, a także rękodzieło, biżuterię. To tylko przedsmak imprezy, której program tworzy ponad 20 różnych organizacji. Szczegółowy program opublikujemy na stronie eswip.pl już w poniedziałek 3. czerwca. Zapraszamy całe rodziny na Stary Rynek w sobotę 22. czerwca. Zaczynamy o 11.00! – mówiła o szczegółach Forum Anna Śledzińska ze Stowarzyszenia ESWIP o Forum Inicjatyw Pozarządowych.  

Sponsorzy dla Dni Elbląga
 Od wielu lat firma Meble Wójcik włącza się w organizację Dni Elbląga, dokładamy swoją cegiełkę do koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W tym roku nie będzie w naszym zakładzie „drzwi otwartych”, ponieważ realizujemy nowe inwestycje. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zaprosić mieszkańców do naszego nowego centrum dystrybucyjnego – mówiła Ewelina Wójcik z firmy Meble Wójcik.

– Grupa Żywiec Marka Specjal po raz kolejny zorganizuje na Wyspie Spichrzów Strefę Specjala, gdzie będą konkursy z nagrodami. Chcemy też dzielić się historią i nowoczesnością Browaru, stąd „drzwi otwarte”. W tym roku po raz pierwszy udostępnimy nasze stare piwnice, pokarzemy też uruchamianą nową linię-rozlewnię piwa butelkowego – zachęcał Jacek Sawicki z Grupy Żywiec Browar w Elblągu.

Na Dni Elbląga zapraszali również pozostali sponsorzy Krzysztof Hoffmann z Molto Bene Caffe Bar, Marzena Manuszewska-Ferho z firmy Klimat-el oraz Paweł Jabłoński z Nowej Holandii.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register