Dobrze ustawione światła to bezpieczeństwo. Gdzie można to sprawdzić?

Komenda Główna Policji wspólnie z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowym Instytutem Motoryzacji i operatorem komunikatora Yanosik rozpoczęła trzecią edycję kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj (23.11.18r) na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Bema 54 w Elblągu odbyła się krótka konferencja prasowa dotycząca ustawienia w aucie świateł i wpływu na bezpieczeństwo. W spotkaniu uczestniczył podkom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu, oraz Romuald Mackojć dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

W czasie prasowego briefingu podkom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego przypomniał, że sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacyji a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

Podczas trwania działań, w określonych dniach odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Aplikacja Yanosik doprowadzi zainteresowanych akcją do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/

Ponadto, policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych.

Lista elbląskich stacji diagnostycznych, które przystąpiły do działań:

SKP021/P Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblagu 82-300 Elbląg, ul. Gen. J. Bema 54

PHU TOM-CAR Tomasz Grabowski ul. Boh.Westerplatte 52B, 14-400 Pasłęk

Auto Dems ul. Kraszewskiego 2A, 14-400 Pasłęk

Mechanika Pojazdowa Kołtun s.c. ul. Ogólna 1E, 82-300 Elbląg

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • kornelia Reply

    24 listopada 2018 at 23:03

    mnie dzisiaj do punktu yanosik doprowadził na ogólną 1E

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register