Doświetlone przejście na ul. Conrada

Na przebudowanym niedawno skrzyżowaniu ulic Conrada i Bogusławskiego będzie jeszcze bezpieczniej. DM zakończył prace związane z doświetleniem przejścia dla pieszych przez ulicę Conrada.

To kolejny krok mający na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Niedawno skrzyżowanie to zostało przebudowane. Główną zmianą było wyznaczenie nowego przejścia wraz z azylami przez ulicę Conrada. Na wschodniej nitce tej drogi powstał lewoskręt w Bogusławskiego oraz azyl rozdzielający jezdnie. Dodatkowo, zachodnia jezdnia ulicy Conrada, w obrębie skrzyżowania, została zawężona do jednego pasa ruchu. Dzięki temu udało się poszerzyć azyl dla pieszych i skrócić samo przejście, co przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Kolejnym krokiem było doświetlenie przejścia dla pieszych. Właśnie zakończono te prace. Na nowych słupach zamontowane zostały oprawy o ledowym źródle światła. Dzięki zastosowaniu jasnej barwy światła, pieszy jest dużo lepiej widoczny. Bezpieczeństwo w obrębie przejścia poprawiają też specjalne, lepiej widoczne żółto-czarne słupy latarni.

 

źródło: zdm.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register