Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok dla mieszkańca powiatu elbląskiego

38-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego spędzi w więzieniu 7 miesięcy, ma zapłacić 10 tys. zł na rzecz funduszu pomocowego i do końca życia nie może już prowadzić pojazdów mechanicznych. Taki wyrok usłyszał motocyklista za złamanie sądowego zakazu prowadzenia i kierowanie w stanie nietrzeźwym.

Policjanci zatrzymywali go dwukrotnie. W Kamienicy Elbląskiej i w Suchaczu (gm. Tolkmicko). Za każdym razem był nietrzeźwy i w obydwu przypadkach miał blisko promil alkoholu w organizmie. Zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia. Usłyszał surowy wyrok. 38-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego spędzi w więzieniu 7 miesięcy, ma zapłacić 10 tys. zł na rzecz funduszu pomocowego i do końca życia nie może już prowadzić żadnych pojazdów mechanicznych.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

– zmniejsza szybkość reakcji
– ogranicza pole widzenia
– powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
– powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
– powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.


Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register