Dramat! Ratusz szykuje poważne cięcia w wynagrodzeniach

“Będziesz pracować za 1/2 lub 3/4 wynagrodzenia ! Oczywiście robiąc to co zawsze w 100% – alarmuje radny Bogusław Tołwiński na swoim koncie na facebooku.

W ostatnim czasie urzędnicy naszego miasta przesłali dyrektorom placówek oświatowych projekty organizacyjne na rok szkolny 2020/2021, w których znalazły się konkretne cięcia na etatach. Na przykład w przedszkolach panie woźne dostaną za tą samą pracę o 25% niższe wynagrodzenie, a konserwator w podstawówce tylko 50% pensji. Z punktu widzenia urzędu to konieczne oszczędności ze względu na słabość tegorocznego budżetu i tzw. standaryzację. Tak czy inaczej najmniej zarabiający, którzy ostatnio wreszcie otrzymali podwyżki stracą je bezpowrotnie – pisze radny miejski Bogusław Tołwiński.

Jak dodaje, ten projekt nie będzie obowiązywał tylko w czasie kryzysu Covid-19 , lecz stanie się standardem już na stałe.

W związku z tą sprawą wczoraj w siedzibie NSZZ Solidarność odbyło się spotkanie związkowców oraz sympatyków z przewodniczącym Solidarności Grzegorzem Adamowiczem oraz radnymi Rafałem Traksem i Bogusławem Tołwińskim. Trzydzieści sześć osób przybyłych na spotkanie wyartykułowało swoje niezadowolenie ze sposobu w jaki są traktowani przez Urząd Miasta.

” Obowiązki bez zmian, a pensje coraz mniejsze “- mówili uczestnicy spotkania.

– Apelujemy do władz miasta o konsultacje nie tylko z dyrektorami, ale przede wszystkim z pracownikami, których te zmiany mają dotyczyć. To oni bowiem najboleśniej odczują, każdą obniżkę wynagrodzenia – pisze radny Tołwiński.

Będziesz pracować za 1/2 lub 3/4 wynagrodzenia ! Oczywiście robiąc to co zawsze w 100%. W ostatnim…

Opublikowany przez Bogusława Tołwińskiego Środa, 20 maja 2020

5 komentarzy

 • Szkło kontaktowe Reply

  20 maja 2020 at 11:02

  Akurat Pan Radny Tołowiński najbardziej poszkodowany. Biudelek. Miesięczna średnia pensja za jedno spotkanie rady… Ciekawe czy społecznie, bez wynagrodzenia tak by się pchał na obrady…

 • Aleksandra Reply

  20 maja 2020 at 15:32

  Zawsze mogą zmienić pracę i iść do Wójcika lub Krismaru na produkcję lub magazyn.Potrzebuja ….Ale po co jak lepiej siedzieć il……..

  • Ludzie to porażka Reply

   21 maja 2020 at 09:36

   Ciekawe ile ma Pan/i lat, że taki komentarz.. Wątpię, że ktoś kto nie pracował na miejscu takim jak wyżej pracował kiedyś w Wójcicku w wieku 50 lat. Ja sobie nie wyobrażam bo Wójcik to obóz pracy. Chcesz to idź a nie komentujecie tu jak nie znacie sprawy.

 • dekter Reply

  20 maja 2020 at 19:51

  100% bez jaj , 8 godzin w pracy a to oznacza że się jest ,a efektywnej pracy 3-4 godziny , czy krzyczeli jak dostali 13 pensję że innym też się należy , inni też zaciskają pasa , pracują na 3/4 etatu

 • STOP USTAWIE 447 Reply

  20 maja 2020 at 22:05

  Jak Wam ludzie wbić do głowy, że nie ma żadnej pandemi. Wyprali Wam mózgi.
  https://youtu.be/wxqZmA3XDJY

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register