Dramat! W takich warunkach mieszkają ludzie pod Elblągiem!

Nie, to nie są obrazki ze zrujnowanego wojną domu. W takich warunkach próbują żyć mieszkańcy miejscowości Tropy Elbląskie, oddalonej zaledwie 5 km od Elbląga. Mimo wielu próśb o remonty kierowanych do Urzędu Gminy w Elblągu, urzędnicy w tej sprawie nie zrobili nic. Problem w tym, że w zrujnowanym budynku mieszkają też osoby niepełnosprawne i dzieci.

O tej sytuacji powiadomiła nas jedna z Czytelniczek, której rodzina mieszka w zrujnowanym budynku w Tropach Elbląskich. Jak mówi kobieta, dom znajduje się w zasobach gminnych, jednak właściciel, czyli Urząd Gminy w Elblągu nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności za remonty tego obiektu.

Problemem jest też wilgoć i wszędobylski grzyb w mieszkaniach. Do tego lokatorzy mają do dyspozycji tylko jedną toaletę – z ubikacją. Wanna czy prysznic to widocznie zbyteczny luksus. W piwnicy stoi woda. Nikt nie przyjechał jej wypompować.

– W tym budynku mieszka w sumie pięć rodzin, w tym dwie osoby niepełnosprawne i czwórka dzieci. Ściany są wilgotne i pokryte grzybem. Brak łazienek w mieszkaniach. Tylko jedna, wspólna toaleta. W piwnicy budynku stoi cały czas woda, budynek przez to jest zawilgocony. Byliśmy kilka razy w tej sprawie w Urzędzie Gminy w Elblągu przy ul. Browarnej. Jednak urzędnicy przyjechali, popatrzyli i odjechali. My zostaliśmy znów sami z tym problemem – mówi nasza Czytelniczka.

W tej sprawie będziemy interweniowali w Urzędzie Gminy Elbląg.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: redakcjaelblag24@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

Poniżej zdjęcia nadesłane przez naszą Czytelniczkę.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register