Dramatyczny apel Elsinu. „Możemy przestać istnieć”

Spółdzielnia Pracy Osób Niepełnosprawnych Elsin istnieje od 1954 r. Poradziła sobie ze zmianami ustrojowymi i gospodarką rynkową. Jednak teraz balansuje na skraju upadku. Po 65 latach istnienia temu zakładowi pracy osób niepełnosprawnych grozi upadek.

W internecie, profilu spółdzielni na facebooku pojawił się dramatyczny apel jej pracowników:

„Szanowni Mieszkańcy Elbląga. Spółdzielnia Elsin która powstała w 1954 r może niebawem przestać funkcjonować, istnieć. Wszyscy pracownicy niestety mogą stracić pracę. Sytuacja finansowa nie jest dobra. Od 65 lat działalności dajemy pracę osobom niepełnosprawnym, mieszkańcom Elbląga i okolic. Jeśli nie jest Ci to obojętne i chcesz udzielić nam wsparcia wystarczy, że prześlesz swoim znajomym tego posta i polubisz naszą stronę. Będziemy wdzięczni wszystkim Wam za okazane wsparcie.

Lokalny patriotyzm jest ważną rzeczą dla nas i myślimy, że również i dla Was.

Budujmy wspólnie wzajemne wsparcie na każdej płaszczyźnie.

Pozdrawiamy

Zespół Elsin”

Elsin zwraca też uwagę na problemy z PFRON.

„Podczas jednej kontroli z PFRON w naszej siedzibie pewna urzędniczka powiedziała (w obecności pracowników) cyt. ” Wy już w ogóle nie powinniście istnieć”. Przykre to było nie tylko dla samych pracowników, ale również dla naszego prezesa Pana Ryszarda Waranków. Dowiedział się o tym po fakcie. Jakiś czas po tym udał się do głównej siedziby i złożył oficjalną skargę. Ta pani już nie pracuje w PFRON-ie ale drzazga została. Na przekór wszystkiemu wspólnymi siłami walczymy o to aby Elsin istniał i dawał pracę osobom niepełnosprawnym.

Nie tryskamy humorem, ale cieszymy się z każdego dnia pracy”.

Czy elbląscy politycy, władze samorządowe zajmą się tym poważnym problemem? Osoby niepełnosprawne czekają na pomoc.

2 komentarze

  • Wyborca Reply

    15 października 2019 at 07:03

    Pan Jerzy Wilk jako nowy/stary parlamentarzysta pewnie pomoże……

  • zainteresowany Reply

    17 października 2019 at 07:46

    Pan Wilk??? Ha ha przyszedł na uroczystość Spółdzielni na godzinę pokazał się przed reporterami, obiecał wrócić i tyle go widzieliśmy. Pokazuje się tylko przed wyborami i nic nigdy nie zrobił i nie pomógł nawet się nie interesuje. Zresztą nie tylko on ma spółdzielnie gdzieś a co zrobi Prezydent i inne jednostki organizacyjne.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register