Dron dla początkujących – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podjąłeś decyzję o zakupie drona, ale nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu? Nie martw się – w takiej sytuacji jak Ty jest wiele innych osób. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na stworzenie artykułu, w którym zostaną zawarte najistotniejsze informacje dotyczące zakupu pierwszego drona. Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, z którego dowiesz się, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę, kupując drona.

Czym jest dron?

Dron to nic innego jak bezzałogowy statek powietrzny. Jest to „urządzenie zdolne do unoszenia się w atmosferze na skutek oddziaływania powietrza innego niż oddziaływanie powietrza odbitego od podłoża” – tak mówi ustawa Prawa lotniczego. Musimy wiedzieć, że drony są objęte przepisami prawa – także te urządzenia, które ważą mnie niż 600 g. Jednak dobra informacja jest taka, że osoby, które rekreacyjnie latają dronem nie mają zbyt wielu obowiązków z tym związanych. To dobry powód, aby zdecydować się na zakup drona. Zanim jednak udamy się do sklepu, to warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Wybieramy drona – co jest najważniejsze podczas wyboru?

Stojąc przed wyborem drona, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Koniecznie musimy zwrócić na nie uwagę, gdyż tylko wtedy dokonamy właściwego wyboru. Poniżej wymieniamy wszystkie kwestie, na które należy rzucić okiem podczas zakupu drona.

Czas lotu – najlepiej, aby był jak najdłuższy

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą musimy zwrócić uwagę, wybierając drona, jest czas lotu. Już na samym początku warto zaznaczyć, że nawet drony pochodzące z najwyższej półki mają dość krótki czas lotu – zaledwie 30 minut. Ten czas jest jeszcze krótszy, jeśli chodzi o drony do rekreacyjnego lotu – zazwyczaj jest to kilka minut, aczkolwiek dla większości jest do wystarczający czas. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby móc robić zdjęcia i nagrywać filmy za pomocą drona, to powinniśmy wybierać wśród urządzeń, których producent zapewnia kilkanaście minut lotu. Zanim dokonamy zakupu warto też sprawdzić, czy bez problemu można dostać dodatkowe baterie do danego modelu drona.

Kamera, dzięki której będziesz wykonywać zdjęcia i filmy

Drugim istotnym czynnikiem jest kamera. To bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji, gdy kupujemy drona specjalnie po to, aby móc robić doskonałe zdjęcia i nagrywać dobrej jakości filmy. Zwróćmy uwagę na to, jaka jest rozdzielczość nagrywanego filmu i jaka liczba klatek na sekundę. Trzeba jednak się nastawić, że jeśli chcemy mieć dobrej jakości kamerę, to musimy się przygotować na większy wydatek.

Rodzaj sterowania

Niemniej ważny jest rodzaj sterowania. Najlepsze drony mogą się pochwalić kontrolerem z wyświetlaczem, który jest bardzo wygodny. Jednak takie drony to dobry wybór raczej tylko dla profesjonalistów. Amatorzy nie potrzebują takich rozwiązań, gdyż w ich przypadku równie dobrze sprawdzają się zwykłe kontrolery, które mają specjalne uchwyty na urządzenia mobilne, na których wyświetlaczu wyświetlają się parametry lotu oraz podgląd z kamery drona. Wybierając drona, trzeba też rzucić okiem na jakość jego wykonania. Drony powinny być solidnie wykonane, dlatego też najlepsze są urządzenia wykonane z włókna węglowego.

Dodatkowe możliwości

Współczesne drony wyróżniają się wieloma ciekawymi funkcjami. Właściwie rzecz biorąc, można powiedzieć, że każdy producent dronów próbuje być jak najlepszy i wprowadza coraz to nowsze możliwości. Oczywiście najbardziej pomocne są systemy wspomagania, dzięki którym możliwy jest powrót drona do domu, awaryjne lądowanie, czy omijanie przeszkód. Jednak trzeba wiedzieć, że to jedynie niewielka część dodatkowych funkcji, które posiadają drony.

Podsumowanie

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, wybierając drona, musimy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Warto też tutaj podkreślić, że każda osoba, która lata dronem musi stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa i przestrzegać przepisów. Najbardziej znana zasada wśród operatorów dronów mówi, że loty dronem powinny odbywać się tylko w zasięgu wzroku, a także daleko od ludzi i różnych zabudowań. Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem świetnej przygody, jaką jest możliwość latania dronem, to zachęcamy Cię do zapoznania z ofertą sklepu internetowego https://kapitandron.pl.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register