Drugi dzień Dni Elbląga za nami. Co nas jeszcze dziś czeka?

Sobota, czyli drugi dzień miejskiego święta znów stała pod znakiem dobrych koncertów muzycznych. Na scenie mogliśmy zobaczyć Grzegorza Hyżego, rapera Grubsona i grupę Brathanki. Nie zawiedli też elbląscy wykonawcy – Bartek Krzywda z projektem DepeszBląg.

Zespół Szalone Małolaty znany jest elblążanom od wielu lat ze wspaniałych koncertów świątecznych czy występów na scenie elbląskiego „Lata w formie”. Na swoim koncie mają też liczne sukcesy – drugie miejsce w międzynarodowym festiwalu „Orfeusz w Italii” w Lido di Jesolo w Wenecji czy Grand Prix 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W sobotę młodzi artyści zaprezentowali się w repertuarze, który podbił serca publiczności na scenach w kraju i poza jego granicami. Instruktorem wokalu oraz kierownikiem artystycznym zespołów jest Katarzyna Panicz, a podmiotem wspierającym młodych artystów – Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży.

DepeszBląg to z kolei projekt znanego elbląskiego muzyka Bartka Krzywdy, który tak go charakteryzuje: – Gramy po swojemu piosenki Depeche Mode. Jestem od lat zakochany w Depeszach, ale ich piosenki są tylko pretekstem do prezentowania tego, co nasze. Zespół tworzą muzycy: wokalista Paweł Koczyński, bębniarz Paweł Batycki, saksofonista Szymon Zuehlke oraz Bartek Krzywda.

Co nas czeka w niedzielę?

25 czerwca 2017 (niedziela) – Plac przy Katedrze
W niedzielę 25 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy na koncert na placu przed Katedrą. Wystąpią Bellezza Opera Trio i Elbląska Orkiestra Kameralna w programie „Gran Bellezza” – najpiękniejsze melodie ze świata opery, operetki, musicalu i muzyki rozrywkowej.

Wesołe miasteczko w którym największymi atrakcjami będą: karuzela Booster, karuzela Break Dance, Autodrom, Kolejka Dragon będzie czynne od 11.00 – Wyspa Spichrzów.

W niedzielę 25 czerwca w godzinach 9.00 – 14.00 na Targowisku Miejskim ul. Płk Dąbka odbędzie się 40 edycja konkursu o miano Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego.

Od godz. 10.00 do 14.00 elblążanie będą mogli w ramach Dni Otwartych GE Power sp. z o.o., zwiedzić Zakład Produkcji Turbin przy ul. Stoczniowej 2 i Zakład Metalurgiczny na ul. Dolnej 5.

Na ul. Stary Rynek od 12.00 do 15.00 zapraszamy na Festiwal Wolnego Czasu czyli 18 Forum Inicjatyw Pozarządowych.

Od 13.00 do 16.00 na Bulwarze Zygmunta Augusta odbędzie się I Festiwal Sportów Wodnych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register