Duże wyróżnienie dla elbląskiej szkoły!

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, jako jedyna szkoła z województwa warmińsko-mazurskiego i jedna z 16 szkół z całej Polski, otrzymał zaproszenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej do współtworzenia Kongresu Powiatów „Dobry zawód”, który odbył się we Wrocławskim Centrum Kongresowym 6 kwietnia br.

Kongres poświęcony był szkolnictwu branżowemu i technicznemu oraz planowanym w tym zakresie zmianom. W wydarzeniu brało udział ok. 1000 osób z całej Polski, wśród  nich przedstawiciele ministerstw, władz wojewódzkich i powiatowych, kuratorzy oświaty, także dyrektorzy szkół, nauczyciele i delegacje uczniów szkół kształcących w zawodach pożądanych na rynku pracy.

P1010945_images_stories_2018_4_thumb_large800_800

Podczas Kongresu 16 różnych szkół branżowych prezentowało swoją ofertę, możliwości rozwoju i sukcesy. Nasza szkoła promowała praktyczną naukę zawodu i zaprezentowała swoje dokonania związane z branżą drzewno-meblarską.

Wydarzenie zorganizowane było przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji. Stoisko szkoły zostało przygotowane dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Elblągu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu, firmom: P.P.H. HALEX oraz Meble Wójcik Sp. z o.o.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług reprezentowali uczniowie: Sławomir Wiśniewski i Tomasz Grzywacz z klasy III stolarz, Michał Fedorowicz z klasy I technik technologii drewna, kierownik szkolenia praktycznego Krystyna Grochowska oraz dyrektor szkoły Dorota Bajor.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy współtworzyć to wydarzenie.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register