Dwa łosie wtargnęły na jezdnię. Kierowca trafił do szpitala

Policjanci z Braniewa pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Braniewo-Grzechotki. Przed jadące BMW wtargnęły dwa łosie. Jedno ze zwierząt wpadło do wnętrza samochodu. Kierujący 25-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują do wszystkich podróżujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach narażonych na wtargnięcie leśnej zwierzyny!

W nocy z poniedziałku na wtorek (14/15.10.2019) około godz. 2:30 oficer dyżurny braniewskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na S-22. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Tam pomocy medycznej poszkodowanemu udzielało już pogotowie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwa łosie wtargnęły wprost przed jadące BMW. Jedno ze zwierząt wpadło do wnętrza pojazdu. Na skutek zderzenia 25-letni Rosjanin doznał licznych obrażeń ciała. Czynności w tej sprawie trwają.

Trasy wędrówek zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne. Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Zdarzenie ze zwierzęciem takim jak łoś lub dzik może być bardzo niebezpieczne. Może wyrządzić szkody nie tylko materialne ale również zdrowotne dla uczestników ruchu drogowego.

Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców.

Policja Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register