Dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane

Dobre informacje dla mieszkańców. Dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych –  w ciągu Al. Grunwaldzkiej i Al. Odrodzenia zostaną przebudowane. Miasto otrzymało 100 tys. zł dofinansowania na wykonanie w tych miejscach aktywnych przejść dla pieszych z „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań – Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

– Bardzo się cieszę, że nasz wniosek został pozytywnie oceniony i pozyskaliśmy fundusze. Dzięki nim kolejne dwa  newralgiczne miejsca zostaną przebudowane, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych. Przypomnę, że w ubiegłym roku z tego programu pozyskaliśmy środki na wykonanie aktywnych przejść dla pieszych w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema – podkreśla Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Oba przejścia dla pieszych wyposażone mają zostać  w tzw. kocie oczka oraz pomalowane w technologii grubowarstwowej na kolor biało-czerwony. Podobnie, jak zrealizowane w 2018 r. przejścia w ul. Nowowiejskiej i ul. Bema,  posiadać będą inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia najezdniowe punktowe elementy odblaskowe oraz lampy ostrzegawcze LED wówczas, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i emituje sygnał, dopóki pieszy znajduje się na przejściu.

Koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi ok. 125 tys. złotych, w tym 100 zł pochodzić będzie z pozyskanego dofinansowania. 

100 tys. na aktywne przejścia dla pieszych

100 tys. na aktywne przejścia dla pieszych

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register