Dwa niezwykłe koncerty w Galerii EL

Ostatnie letnie koncerty w Centrum Sztuki Galeria EL pozwolą ocenić muzyczną formę elbląskich i trójmiejskich artystów. W piątek na kameralnej scenie spotkamy zespół Tomasza Steńczyka z autorskimi interpretacjami piosenek Marka Grechuty, a w sobotę jazz z elektroniką pomiesza grupa Ńoko.

Elbląskim melomanom Tomasza Steńczyka raczej nie trzeba przedstawiać. Jego świetne interpretacje twórczości Agnieszki Osieckiej czy Marka Grechuty wielokrotnie były oklaskiwane zarówno podczas lokalnych koncertów jak i na wielu znaczących koncertach, festiwalach i przeglądach w całej Polsce.

Piosenek z dwóch autorskich albumów posłuchać można również w radio – PR II i PR III Polskiego radia i innych rozgłośniach. Wokalista, instrumentalista, aranżer, twórca poruszający się równie biegle w przestrzeni piosenki autorskiej, poezji śpiewanej, ale i bluesa, muzyki rockowej i alternatywnej.

Po dłuższej przerwie w koncertowaniu, do czego tak jak większość innych artystów zmusiła go pandemia, wraca do spotkań z publicznością.

W Galerii EL wystąpi z kameralnym koncertem Stańczyk-Grechuta, a na scenie towarzyszyć będzie mu zespół w składzie:

Bartosz Krzywda – instrumenty klawiszowe
Szymon Zuelhke – saksofony
Paweł Batycki – perkusja
Tomasz Steńczyk – śpiew, gitara, ukulele

STEŃCZYK-GRECHUTA – Galeria Laboratorium
10 września 2021 (piątek), godz. 20:00
Wstęp wolny – ilość miejsc zdecydowanie ograniczona

W sobotę natomiast zapraszamy na koncert muzyków współtworzących coraz lepiej i głośniej radzącej sobie na polskim rynku trójmiejskiej sceny jazzowej i alternatywnej. W innych artystycznych układach są podporą Zgniłości, Quantum Trio, Tymon & The Transistors, Low Bow, Daniel Hertzof, Funkloopy, Leszek Kułakowski Big Band i wielu innych.

W niedawno utworzonej formacji ŃOKO, która jest rozwinięciem czy pewną modyfikacją do niedawna aktywnej grupy Maciej Sadowski Kwadrat, do głosu dochodzi pokaźna dawka elektroniki podparta żywiołowością kojarzoną zwykle z muzyką rockową czy „alternatywną”. Dokładając do tego jazzowe korzenie wspólne dla wszystkich członków grupy i zamiłowanie do improwizacji, utwory Ńoko zainteresować mogą szerokie grono słuchaczy lubiących dużą amplitudę emocji i nie stroniących od poszukiwań i eksperymentów.

Podczas spotkania w Galerii EL na scenie pojawią się:
Maciej Sadowski – kontrabas, bas, elektronika
Jan Michał Ciesielski – saksofony
Dawid Lipka – trąbka
Tomasz Koper – perkusja

ŃOKO – Galeria Laboratorium
11 września (sobota), godz. 20:00
Wstęp wolny – ilość miejsc zdecydowanie ograniczona

Koncerty odbywają się w ramach cyklu Lato w Formie realizowanego we współpracy z Departamentem Kultury UM w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register