Dwa wypadki na Łęczyckiej w tym samym dniu!

11 listopada br. około godziny 12:00 strażacy otrzymali informację, że na drodze nr 509 za cmentarzem komunalnym Dębica doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego poszkodowane zostały 3 osoby. Do zdarzenia niezwłocznie skierowano strażaków z JRG nr 1 w Elblągu.

Po przybyciu na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe (nissan, którym podróżowała jedna osoba oraz znajdujący się w rowie mercedes, którym podróżowały dwie kobiety). Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu uczestnikom wypadku kwalifikowanej pomocy medycznej.

Dwie osoby znajdowały się poza pojazdami, trzecia osoba była uwięziona w znajdującym się w rowie mercedesie i aby ją ewakuować konieczne było użycie przez strażaków specjalnych narzędzi hydraulicznych. Wszystkie osoby zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez ZRM do szpitala. Po uprzątnięciu z jezdni pozostałości powypadkowych przywrócono ruch na drodze i na tym zakończono działania. W zdarzeniu brały udział dwa zastępy PSP z JRG nr 1 w Elblągu, tj. 9 ratowników. Na miejscu pracowała także policja i ZRM.

Zaledwie trzy godziny później, około 15:00, w tym samym miejscu doszło do kolejnego wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, poruszający się tą drogą kierowcy najprawdopodobniej zapatrzyli się na nieuprzątnięty wrak mercedesa, który kilka godzin wcześniej uczestniczył w wypadku, w wyniku czego doszło do zderzenia się dwóch pojazdów osobowych: toyoty i audi. W obu pojazdach łącznie podróżowały cztery osoby.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej pasażerce audi, która następnie została zabrana z miejsca wypadku przez ZRM do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie uskarżali się na dolegliwości i nie wymagali pomocy medycznej. W działaniach brały udział dwa zastępy PSP z JRG nr 1 w Elblągu, policja oraz ZRM. Dokładne przyczyny i okoliczności obu zdarzeń wyjaśni policyjne postępowanie.

3 dni wcześniej, tj. 08 listopada br. niemal w tym samym miejscu doszło do innego groźnego zdarzenia. Około godziny 17:15, a więc już po zmroku, poruszający się tą samą drogą mężczyzna został potrącony przez przejeżdżające auto osobowe. Strażacy, którzy przybyli jako pierwsi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pomocy medycznej. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany do szpitala przez przybyły na miejsce zespól ratownictwa medycznego.

Okres jesienno zimowy to czas kiedy liczba wypadków zwiększa się. Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie techniki jazdy do panujących na drodze warunków.

opracowanie: st. sekc. Dawid Rogożyński

zdjęcia: mł. ogn. Michał Rakoczy, st. sekc. Dawid Rogożyński

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register