Dwa wypadki z rowerzystami w Elblągu. Jest apel policji

W poniedziałek w Elblągu doszło do 2 zdarzeń z rowerzystami w obu przypadkach to właśnie niechronieni uczestnicy ruchu byli poszkodowanymi. Pierwsza sytuacja miała miejsce przy ul. Płk. Dąbka i na szczęście skończyła się na chwilowym strachu i… mandacie.

Tam 50-letnia kobieta kierująca alfą romeo na przejściu dla pieszych potrąciła przyczepkę rowerową, którą ciągnął za sobą rowerzysta. Na szczęście była ona pusta. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1100 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Druga sytuacja miała miejsce w miejscowości Kupin. Tam mężczyzna kierujący vw golfem potrącił na łuku drogi rowerzystę. Ten z obrażeniami ciała (złamania) został przetransportowany karetką do szpitala. Postępowanie dotyczące wypadku prowadzą policjanci z Pasłęka.

Warto przypomnieć, że już o godzinie 16.00 zapada zmierzch i jest ograniczona widoczność. Przypominamy więc o używaniu odblaskowych elementów oraz oświetlenia. Gdy poruszamy się poboczem poza terenem zabudowanym jest to nasz obowiązek – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.  

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register