Dwie 13-latki mogły zginąć. Błyskawiczna akcja policji!

Dzięki sprawnemu nadzorowi i koordynacji działania Policji, funkcjonariusze odnaleźli dwie 13-latki. Nieodpowiedzialne zachowanie młodych dziewczyn mogło doprowadzić do tragedii. Były narażone na wyziębienie organizmu, w nocy temperatura spada poniżej zera lub mogły trafić na złe towarzystwo, tym bardziej że spędziły noc na ogródkach działkowych. Przez zachowanie młodych 13-latek, dużą ilość policjantów została zaangażowana w poszukiwania zaginionych dziewczyn.

22.03.2018 roku do braniewskiej jednostki policji ok godz. 19:00 stawiły się dwie kobiety, które zgłosiły zaginięcie swoich 13-letnich córek. Obie dziewczyny po zajęciach w szkole nie wróciły do miejsca zamieszkania. Ponadto rodzice nie byli w stanie skontaktować się z córkami, ponieważ miały wyłączone telefony komórkowe. Zaniepokojeni rodzice przyszli prosić o pomoc policjantów.

Policjanci od momentu otrzymania informacji o zaginięciu nieletnich, natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzali adresy ich znajomych, rodziny oraz miejsca gromadzenia się młodzieży.

Komendant Powiatowy Policji w Braniewie ogłosił alarm dla podległych funkcjonariuszy. Policjanci stawili się do jednostki i do późnych godzin nocnych szukali dwóch 13- latek. 23.03.2018 r. policjanci kryminalni ustalili miejsce, gdzie mogą przebywać zaginione dwie 13-latki. Ustalenia policjantów się potwierdziły.

Osoby zostały znalezione na rodzinnych ogrodach działkowych na terenie miasta. W towarzystwie dziewczyn był również inny poszukiwany 14-latek. Dwie nieodpowiedzialne 13-latki zostały przekazane rodzinie, a 14-latek doprowadzony do Katolickiego Ośrodka Wsparcia w Braniewie.

Policjanci z braniewskiej jednostki zatrzymali również 16-latka, który był poszukiwany na podstawie decyzji Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich w Braniewie. 16-latek został doprowadzony do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie, skąd trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Warszawie.

Ponadto policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy zostali doprowadzeni wprost do Zakładu Karnego w Braniewie, gdzie będą odbywali karę pozbawienia wolności.

1 komentarz

  • Jancia Reply

    24 marca 2018 at 14:38

    5 pieczeni przy jednym ogniu he,he.Po co szukac kazdego z osobna skoro mozna w ten sposob.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register