Dwie elbląskie szkoły wyróżnione

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla najlepszych 10 szkół w województwie warmińsko-mazurskim w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyła się na Konferencji ”Chiron-szkoła z potencjałem”. Wydarzenie to odbyło się 27 marca 2019 r. w auli Teatralnej Centrum Nauk Humanistycznych UWM w Olsztynie.

W tegorocznym Rankingu Perspektyw znalazły się jedynie dwie elbląskie szkoły ponadgimnazjalne:
•    w kategorii Liceów na V miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.
•    W rankingu Techników najlepiej wypadło Technikum Ekonomiczne w Elblągu zajmując 10 miejsce w województwie.
Na miejscu 12 uplasowało się Technikum Mechaniczne w Elblągu.
Wyróżnienia zostały wręczone przez prorektora UWM w Olsztynie, prof. Jerzego Przyborowskiego oraz Warmińsko – Mazurskiego Wicekuratora Oświaty Wojciecha Cybulskiego.

Przy ocenie szkół brane są pod uwagę konkretne kryteria. W przypadku liceów ogólnokształcących to sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki z obowiązkowych i dodatkowych przedmiotów na maturze. W ocenie techników stosuje się jeszcze jedno kryterium, czyli wyniki egzaminów zawodowych.

Najistotniejsze jest danie materiału rodzicom i nastolatkom do sprawdzenia, które ze szkół przygotują najlepiej, aby mogły rozwijać się dalej i aby mogły podążać wybranymi przez siebie ścieżkami na studia – podkreślali przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej i miesięcznika Perspektywy.
„Wszystkich nas łączy jakość nauczania, zaangażowanie nauczycieli oraz młodzieńczy zapał uczniów – podkreśliła Agnieszka Antoniuk-Rumak, wicedyrektor II LO w Elblągu, odbierając wyróżnienie dla szkoły. „Cieszę się, że do tradycyjnych sukcesów liceów dodaliśmy również nasze miejsce w pierwszej dziesiątce dla technikum” – dodał Jerzy Kawiecki, dyrektor Technikum Ekonomicznego w Elblągu.

Szkoły z Rankingu Liceów i Techników Perspektyw 2019 są dumne z swojego sukcesu. W wysokie pozycje rankingowe wpisana jest nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, czy pomyślnie zdane egzaminy. Edukacja sukcesu to takie zorganizowanie szkolnego życia i procesu edukacyjnego, aby każdy uczący się rozwijał się na miarę swoich możliwości i potencjału oraz osiągnął indywidualny lub grupowy sukces. Aby każdy uczeń miał poczucie własnej wartości i podmiotowości w szkole oraz sukcesu.

Więcej na temat Rankingu Perspektyw 2019 na stronach: http://licea.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-liceow-2019-warminsko-mazurskie http://technika.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-technikow-2019-warminsko-mazurskie

Wyróżnienie dla dwóch szkół z Elbląga

Wyróżnienie dla dwóch szkół z Elbląga

Wyróżnienie dla dwóch szkół z Elbląga

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register