Dwoje dzieci poszkodowanych w wypadku pod Elblągiem

11 kwietnia 2021 r. około godziny 14:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch aut osobowych do którego doszło na tzw. starej siódemce w Gronowie Górnym. Do zdarzenia natychmiast skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Elblągu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca osobowego Volkswagena Passata z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na sąsiedni pas i zmusił prawidłowo jadącego kierowcę Chryslera do ucieczki. W wyniku tego zdarzenia minivan, którym podróżowało 6 osób, zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu.Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego (ZRM). Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana w obu kierunkach. Do elbląskich szpitali odwiezionych zostało łącznie 5 osób, w tym dwoje dzieci.

Na miejscu pracowały 3 zastępy z JRG nr 1 w Elblągu, tj. 11 ratowników, Policja oraz ZRM. Przyczyny i okoliczności wypadku bada Policja.

Na podstawie informacji Straży Pożarnej w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register