Dźgnął brata nożem bo…pokłócili się o uszczelkę!

Dwaj bracia pokłócili się o zepsutą baterię kuchenną. 41-latek wpadł w szał, gdy jego o 2 lata młodszy brat nie potrafił dobrać prawidłowej uszczelki do naprawy kuchennego kranu. Mężczyzna chwycił za nóż do obierania ziemniaków i trzykrotnie zranił nim swojego brata w plecy. Już usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może spędzić za kratami nawet 10 lat.

W sobotę (17.02.2017r.) do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Barczewie zadzwonił mężczyzna i powiedział, że został ugodzony nożem, po tym jak pokłócił się ze swoim bratem. Policjanci natychmiast pojechali do mieszkania 39-latka. Na miejscu zastali oni mężczyznę silnie krwawiącego z okolic pleców. Na miejsce została wezwana również karetka pogotowia. Jak się okazało, jeden z zadanych ciosów przebił płuco. Na szczęście pomoc medyczna nadeszła w samą porę i 39-latek po kilkunastu minutach był już pod profesjonalną opieka medyków.

W trakcie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, do mieszkania wszedł 41-letni mężczyzna, jak się okazało brat poszkodowanego. Funkcjonariusze ustalili przebieg i okoliczności zdarzenia, z których wynikało, że bracia pokłócili się podczas naprawy baterii kuchennej. 39-latek dobrał złą uszczelkę, co rozwścieczyło jego o 2 lata starszego brata, który bez chwili zastanowienia wziął nóż do obierania ziemniaków i zadał swojemu bratu trzy ciosy w okolice pleców.

Policjanci zatrzymali 41-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w organizmie napastnika. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje kare do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator wobec 41-latka zastosował trzy środki zapobiegawcze – zakaz zbliżania się do poszkodowanego na odległość nie mniejszą niż 200 metrów, policyjny dozór w postaci stawiennictwa w jednostce policji trzy razy w tygodniu oraz nakaz opuszczenia lokalu, w którym mieszkał ze swoim poszkodowanym bratem.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register