Dzieci dręczyły bezdomną kobietę w Parku Planty

Do zaskakującego zdarzenia doszło w sobotę dziewiętnastego października przy fontannie w parku “Planty”. Małoletni tam przebywający urządzili sobie nietypową zabawę – dręczenie bezdomnej kobiety – przebywającej w okolicy.

Oprócz niewybrednego słownictwa w stronę poszkodowanej poleciały również przedmioty takie jak puszki i butelki. Zdumienie przybyłych na miejsce strażników wywołał przede wszystkim wiek sprawcy, którym zgodnie z informacjami przekazanymi z monitoringu okazał się zamieszkujący w okolicy ośmiolatek.

Jak ustalono w toku wykonywanych czynności “motorem napędowym” sytuacji byli towarzysze małoletniego, wytrwale dopingując kolegę. Oddany pod opiekę rodziców dręczyciel podczas przeprowadzonej z udziałem matki rozmowy wykazał skruchę i wyraził chęć przeproszenia poszkodowanej.

Zastanawiający jest również fakt ogarniającej społeczeństwo “znieczulicy” – jako że zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych i sporo mieszkańców miało możliwość zareagować.

Nastały okres jesienno-zimowy jest dla bezdomnych i tak wyjątkowo trudny wykażmy się odrobiną zrozumienia i nie dokładajmy im dodatkowych zmartwień.

Straż Miejska Elbląg

1 komentarz

  • jarrow Reply

    31 października 2019 at 13:49

    To nie jest fala znieczulicy , to jest normalne zachowanie aby nie być posądzonym o molestowanie lub krzywdzenie małoletnich. Prosty przykład. Moja znajoma wracała pociągiem do Elbląga i na dworcu zobaczyła jak dwoje nieletnich około 12-14 lat bije jakiegoś innego małoletniego. Zwróciła im uwagę a tego bitego wybroniła z opresji. Za tydzień dostała wezwanie na Policję w Elblągu z zarzutami pobicia 2 nieletnich – co oczywiście nie było prawdą. Tłumaczyła się pół roku na przesłuchaniach i była wzywana non-stop na sprawy sądowe w sprawie molestowania nieletniego. Od tej pory bijących się gów….. mija z daleka. Ja sam byłem świadkiem jak dwie dziewczyny w wieku około 13-14 lat szarpały na terenie przedszkola nr 29 inna swoją koleżankę za włosy i ją biły. I co miałem się narażać na oskarżenia wobec ich matek że zaczepiam małe dziewczynki i być oskarżonym może jeszcze o pedofilię? Nie dziękuję – mam swoje życie niech sie bija dalej i niech martwią się tym rodzice. Nie moja sprawa i mam gdzieś potem wizyty na komisariacie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register