Dzieci porzucone w „Oknie Życia” trafiły do swoich dziadków

Szczęśliwy finał wydarzenia, które poruszyło naszych Czytelników. Podrzucona przez matkę dwójka dzieci w „Oknie Życia” trafiło w końcu do swoich dziadków.

Decyzję o oddaniu porzuconych w Olsztynie dzieci podjął sąd. Policjanci dotarli do matki, która wyjaśniła powody takiego czynu. Dla dobra tej rodziny policjanci jednak nie chcą ujawnić szczegółów.

Przypomnijmy, że 15 października 2017 roku około godziny 20.35 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął  telefoniczne zgłoszenie o tym, że w tzw. oknie życia nieznana osoba bądź osoby pozostawiły 2-miesięczną dziewczynkę, a obok w wózku znajdował się 1,5-roczny chłopiec.

Obecny na miejscu lekarz określił stan dzieci, jako dobry. Oboje zostali przewiezieni do szpitala dziecięcego. Policjanci na miejscu przeprowadzili czynności, w trakcie których m. in. przesłuchali w tej sprawie księdza oraz siostrę zakonną. Wszystkie działania podjęte prze olsztyńskich policjantów były ukierunkowane jedynie na sprawdzenie, czy nie doszło w tym przypadku do popełnienia przestępstwa.

– Po anonimowym zgłoszeniu policjanci skontaktowali się z matką pozostawionych w oknie życia dzieci. W rozmowie z funkcjonariuszami kobieta wyjaśniała powody swojej samodzielnej decyzji, jednak dla dobra rodziny nie możemy mówić o szczegółach. O tej sprawie zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich i to on będzie decydował o dalszym losie tej rodziny – wyjaśniają olsztyńscy policjanci.

W Elblągu „okno życia” funkcjonuje na terenie Klasztoru Sióstr Klarysek przy ulicy Bema 12.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy tu: http://elblag24.pl/porzucila-dwojke-malych-dzieci-w-oknie-zycia-policjanci-namierzyli-matke/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register