Dzieci zareagowały, dorośli nie! Zostały nagrodzone

W dniu wczorajszym, tj. 28 kwietnia 2022r. do siedziby Straży Miejskiej w Elblągu przybyli zaproszeni przez Komendanta Marysia i Lucjan.

Marysia i Lucjan to nasi mali bohaterowie, którzy podczas jednej z interwencji zachowali się odważniej, niż nie jeden dorosły.
To oni zauważyli będącą pod wpływem alkoholu 12-letnią dziewczynkę na placu zabaw i widząc, że dorośli nie reagują wezwali po pomoc.

Komendant Straży Miejskiej w Elblągu osobiście podziękował naszym małym bohaterom wręczając im Dyplomy uznania oraz małe upominki.
Niech ich postawa będzie wzorem do naśladowania nie tylko dla dzieci – informuje Straż Miejska w Elblągu.

Przypomnijmy, że ponad tydzień temu nastolatka na terenie Parku Dolinka nie była w stanie utrzymać równowagi. Naśmiewali się z niej towarzyszący jej rówieśnicy – mieli nakłaniać dziewczynkę do niebezpiecznych zachowań, np. zjeżdżania ze ślizgawki głową w dół.

Na placu zabaw byli też dorośli – żaden nie interweniował. Zareagowało dopiero kuzynostwo: 11-letni chłopak i 13-letnia dziewczynka. Powiadomili o zdarzeniu swoją mamę, a ta zadzwoniła po straż miejską. 

Dzieci, które zadzwoniły po pomoc, choć znały numer alarmowy obawiały się, że nie zostaną potraktowane przez służby poważnie – podkreśla straż miejska. 

Pijana nastolatka została przekazana rodzicom. 

Czym podyktowany był brak reakcji ze strony dorosłych? Tego nie dowiemy się. Dzięki czujnej reakcji kuzynostwa na szczęście tym razem nie doszło do tragedii – komentuje straż miejska. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register