Dzięki monitoringowi miejskiemu odnaleziono zaginioną osobę

W miniony wtorek, 24.07, patrol Staży Miejskiej otrzymał informację z monitoringu wizyjnego miasta, która pomogła w poszukiwaniu zaginionej osoby.

Pracownik Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, prowadzący wspólnie ze strażnikiem miejskim stały podgląd z kamer monitoringu w Centrum Bezpieczeństwa Miasta, zauważył nietypowo zachowującą się starszą osobę w okolicy Placu Jagiellończyka.

Osoba sprawiała wrażenie zagubionej i zdezorientowanej. Strażnik miejski prowadzący obserwację przekazał informację patrolowi z prośbą o sprawdzenie i ewentualną pomoc tej osobie. Strażnicy natychmiast podjęli interwencję. Mimo że starsza osoba oddaliła się już z obszaru zasięgu monitoringu, to została odnaleziona nieco dalej.

W czasie interwencji ustalono, że osoba została w godzinach rannych zgłoszona przez rodzinę na policji jako osoba zaginiona.

To kolejna skuteczna interwencja podjęta dzięki obserwacji monitoringu miejskiego i szybkiej reakcji Strażników Miejskich oraz dobry przykład na to, jak pomocnym narzędziem w poszukiwaniu osób zaginionych może być miejski monitoring.

Źródło: UM Elbląg.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register