Dzień Bezpiecznego Kierowcy – rodzinny festyn na Kalbarze

Przed nami największa wakacyjna impreza rodzinna organizowana tego lata przez MOSiR. W sobotę, 25 lipca, w godzinach 12.00-17.00 na torze Kalbar odbędzie się festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Wśród atrakcji m.in.: tor przeszkód dla najmłodszych, hulajnogi elektryczne oraz dmuchańce.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto św. Krzysztofa. Jest to również międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Ten dzień to znakomita okazja, aby promować bezpieczne poruszanie się na drodze wśród dzieci i młodzieży. A pomogą w tym liczne gry i zabawy zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, przy wsparciu partnerów.

Co będzie się dziać? Na Torze Kalbar dostępnych będzie wiele ciekawych atrakcji związanych z bezpieczeństwem i dobrą zabawą dla naszych pociech. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępni swój symulator zderzeń oraz alkogogle. Przy stoisku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu będzie można sprawdzić z bliska jak wygląda nowoczesny radiowóz czy posłuchać wykładu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zapobieganiu uzależnieniom.

Na powierzchni toru będą przygotowane specjalne przeszkody, równoważnie, slalomy, znaki drogowe, które utworzą atrakcyjny tor przeszkód dla rowerków, hulajnóg, wrotek czy rolek. Dla tych, którzy zechcą skonsultować stan swojego roweru z fachowcem, będzie dostępny serwis rowerowy z profesjonalnym doradztwem. Fani hulajnóg elektrycznych będą mogli natomiast bezpłatnie skorzystać toru do swobodnej jazdy. Każdemu uczestnikowi zajęć sportowych zalecamy założenie kasku i ochraniaczy. Warto także pamiętać, że podczas festynu w godz. 12-17 ograniczona będzie możliwość tradycyjnej szybkiej i swobodnej jazdy na torze.

Dla ciekawskich, będą przygotowane bicykle i efektowny prototyp trójkołowego roweru. Warto dodać, że na boiskach wielofunkcyjnych zorganizowane zostaną konkursy z nagrodami, w postaci słodyczy i balonów. Na torze odbędą się warsztaty rolkarskie, które poprowadzi profesjonalny instruktor. A po aktywnych sportowych grach i zabawach dzieci będą mogły bezpłatnie skorzystać z dmuchanego zamku oraz dinozaura. Animatorzy chętnym dzieciom przyozdobią buzie kolorowymi wzorami. Tego dnia na torze Kalbar dostępny będzie także punkt gastronomiczny, gdzie będzie można zakupić watę cukrową, lody i popcorn. Serdecznie zapraszamy, wstęp na imprezę jest wolny.

Organizatorami festynu są: Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerzy: Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, serwis rowerowy Neksus, Blinkee.City – Hulajnogi Elbląg, Kuldomek.

Tekst i fot. MOSiR

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register