Dziennikarz, który ujawnił kulisy śmierci mężczyzny w Komisariacie Policji, może trafić do więzienia

Do dwóch lat więzienia grozi Wojciechowi Bojanowskiemu z TVN – autorowi głośnego reportażu „Śmierć na komisariacie”. To – jak ustaliła „Rzeczpospolita” – efekt doniesienia policyjnych związkowców z Wrocławia, którzy zarzucają mu rozpowszechnienie informacji z prokuratorskiego śledztwa dotyczącego śmierci Igora Stachowiaka – informuje Rzeczpospolita.

Film z kamery umieszczonej na paralizatorze, którego użyli policjanci wobec zatrzymanego w 2016 r. 23-latka, wstrząsnął opinią publiczną. Nagranie obnażyło powolność prokuratury i postępowań dyscyplinarnych w policji. Po reportażu „poleciały głowy” – dymisje objęły wrocławską policję i Komendę Główną. Teraz Bojanowskiemu, który pokazał te nadużycia, grożą konsekwencje karne.

Śledztwo dotyczące ujawnienia materiałów „ze sprawy Stachowiaka” prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów. Doniesienie złożył dolnośląski NSZZ Policjantów.

– Publikując nagrania, dokonano linczu na policjantach. To wywołało falę hejtu. Ferowanie wyroków na tym etapie było nieuczciwe – przekonuje Piotr Malon, szef policyjnego Związku na Dolnym Śląsku. Przyznaje, że policjanci, którzy przeprowadzili feralną interwencję, byli członkami związku i zwrócili się o pomoc.

– Zaangażowaliśmy pełnomocnika do ich obrony, posiadamy fundusze ochrony prawnej – dodaje Malon. On sam nie czuje niesmaku w ujęciu się za policjantami, dziś już podejrzanymi o znęcanie się nad Stachowiakiem.

Inaczej sprawę widzi Rafał Jankowski, przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów. – Każdy, kto ujawnia zło w policji, działa w interesie społecznym. Gdyby nie dziennikarze, wiele nadużyć nigdy nie wyszłoby na jaw – tłumaczy Jankowski. Ale też dodaje: – Członkowie związku płacą składki, nie można odmówić im pomocy.

Więcej: http://www.rp.pl/Media/311209904-Wojciech-Bojanowski-z-TVN-moze-traficdo-wiezienia.html

 

3 komentarze

 • Anonimek1 Reply

  22 listopada 2017 at 15:47

  Tym związkowcom to coś się w głowach pomieszało… Chłopak był katowany, co widać na ujawnionym przez dziennikarza filmie, a oni stają w obronie policjantów, których trzeba by raczej nazwać mor…mi

 • Anonimek1 Reply

  22 listopada 2017 at 15:49

  Piotr Malon, szef policyjnego Związku na Dolnym Śląsku “On sam nie czuje niesmaku w ujęciu się za policjantami, dziś już podejrzanymi o znęcanie się nad Stachowiakiem.” <— nie ma to jak bronić kolegów, nawet wiedząc jakiego się dopuścili czynu…

 • Jancia Reply

  25 listopada 2017 at 18:44

  To Policjanci? to mordercy,jak mozna kogos takiego bronic to sa fakty ktore widzielismy znecania sie nad Stachowiakiem.Powinni poniesc kare.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register